НОВИНИ

03.05.2012 | В США закликали ЄС "серйозно розглянути" потенціал сланцевого газу і не вірять в Nabucco
Джерело - Українська енергетика

В той час, як конкуруючі ідеї продовжують крутитися навколо того, яким джерелам енергії та проектам Європа має приділяти пріоритетну увагу, Спеціальний посланник США з питань енергетики в Євразії закликав ЄС серйозно розглянути потенціал сланцевого газу. В той час, як групи екологів продовжують піднімати занепокоєння щодо ризиків забруднення водопостачання внаслідок видобутку сланцевого газу – процесу, відомого як «гідророзрив», - Посол Річард Морнінгстар закликав політиків не виключати цей варіант до подальшого вивчення. «ЄС не має дозволити політикам викрасти принцип попередження» тим самим шляхом, як вони це зробили з генетично модифікованими організмами, сказав він. «Якщо ви наполягаєте на принципі «нульового ризику», нічого не станеться, бо ви не можете довести недоліків».
 


Дослідник питань енергетики дослідницького центру the Atlantic Council Девід Корани заявив: «На мою думку, загальний підхід Європейської Комісії є позитивним» до сланцевого газу і він не очікує «серйозних перешкод для проведення гідророзривів в Європі». Також представник американської нафтогазової компанії Chevron Грегорі Хілд наполягав, що гідророзрив – «доведена та безпечна технологія», проте визнав, що «вона не позбавлена ризиків».
 


Посол Морнінгстар також висловився щодо сумнівного майбутнього підтримуваного ЄС проекту газопроводу Nabucco. Заявивши про підтримку США так званого Південного Коридору, він також відзначив, що «ми не думаємо, що Nabucco буде початковим трубопроводом». «Ми підтримуємо будь-яку з альтернатив» Nabucco, якщо ці трубопроводи «можуть бути розширені» та «постачають газ до вразливих країн», додав він.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2557. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект