НОВИНИ

30.04.2012 | Українські військові льотчики повернулися з Гренландії
Джерело - УКРІНФОРМ

З Гренландії на Батьківщину 29 квітня, повернулися українські військові льотчики. Вони впродовж трьох тижнів в екстремальних полярних умовах на військово-транспортному літаку Іл-76МД виконували завдання спільної українсько-данської операції з перевезення пального на острові Гренландія “Північний сокіл – 2012”.
 
Про це повідомив департамент преси та зв'язків із засобами масової інформації Міністерства оборони України.
 
На військовому майданчику міжнародного аеропорту “Бориспіль” українських авіаторів в урочистій обстановці зустріли тимчасово виконуючий обов’язки начальника авіації Командування Повітряних Сил генерал-майор Ігор Черепенько, члени Військової ради Командування виду Збройних Сил України, йдеться в повідомленні.
 
Під час урочистого мітингу генерал-майор Ігор Черепенько подякував особовому складу за високі показники у бойовій і професійній підготовці, професіоналізм, а також зразкове виконання військового обов’язку, виявлені під час проведення українсько-данської операції “Північний сокіл – 2012”.
 
За словами генерал-майора Ігоря Черепенька, подібні військово-транспортні операції Повітряні Сили здійснюють четвертий рік поспіль.
 
"Сьогодні ми маємо 10 професійно підготовлених екіпажів транспортної авіації, які спроможні виконувати завдання навіть у таких складних кліматичних умовах, які існують на острові Гренландія", сказав генерал-майор Ігор Черепенько.
 
Заступник начальника авіації командування Повітряних Сил полковник Олександр Кулібаба, який очолював групу наших військових льотчиків в операції зазначив, що загалом було здійснено 20 рейсів з авіабази ВПС США “Туле” на данську полярну станцію “Норд” на острові Гренландія. При цьому було перевезено більше 500 тисяч літрів пального.
 
"Ми літали щодня окрім суботи і неділі. Польоти дуже ускладнювали обмежена видимість, безорієнтирна місцевість, магнітне схилення, віддаленість запасних аеродромів, швидка зміна метеорологічних умов, а також складне обслуговування авіаційної техніки та обмежена кількість навігаційних засобів", – зазначив полковник Олександр Кулібаба.
 
Офіцер повідомив, що завдання операції виконували два українські екіпажі. За цей час вдалося підготувати двох молодих льотчиків та штурманів. Наліт екіпажів за час операції становить близько ста годин.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект