НОВИНИ

24.04.2012 | Президент Південного Судану заявив, що Хартум оголосив його країні війну
Джерело - Korespondent

Президент Південного Судану Салва Кіїр заявив у вівторок, 24 квітня, під час візиту до Китаю, що уряд Судану "оголосив війну" його країні.

Президент Південного Судану заявив, що Хартум оголосив його країні війну

"Цей візит проходить у критичний для Республіки момент, тому що наші сусіди у Хартумі оголосили війну Південному Судану", - цитує AFP заяву Кіїра.

Китай є головним союзником дипломатично ізольованого Судану. Після відділення Південного Судану у 2011 році, КНР доводиться балансувати між двома ворогуючими державами.

Напередодні президент Судану Барнаба Маріан Бенджамін прибув у спірний нафтоносний район Хегліг у штаті Південний Кордофан, де під час бойових зіткнень загинули близько 1,2 тисячі південносуданських військових.

Бенджамін проголосив "перемогу" над Південним Суданом, порівнявши його керівництво зі шкідливим комахою, яку необхідно "винищити".

Через бойові зіткнення, що відновилися у квітні, у нафтоносних прикордонних районах влада Судану оголосила про припинення переговорів із республікою Південний Судан, що велися у столиці Ефіопії Аддіс-Абебі з ініціативи Афросоюзу для припинення військових дій між двома країнами.

Новий конфлікт зробив неможливою реалізацію узгодженого раніше договору про демаркацію спільного кордону (1,8 тисячі кілометрів). Судан заявив, що не піде на відновлення переговорів, якщо Південний Судан не відкличе свої війська із Хегліга.

Від початку 2012 року Хартум та Джуба кілька разів заявляли про можливість початку війни. У нафтовидобувних районах Південного Судану склалася напружена ситуація через дії повстанських угруповань, які, як вважають жителі півдня, підтримує Хартум.

У свою чергу, Судан звинувачує жителів півдня у спонсоруванні заколотників "Суданського народно-визвольного руху - Північ" у прикордонних штатах Південний Кордофан та Блакитний Ніл, де розташовані суданські нафтові родовища. Крім того, влада обох країн регулярно звинувачує одна одну у прагненні повалити правлячі режими.

Нагадаємо, що Південний Судан відокремився від Судану за підсумками референдуму на початку 2011 року, якому передувала 20-річна громадянська війна. Нова держава була визнана провідними країнами світу.

http://ua.korrespondent.net/world/1343352-prezident-pivdennogo-sudanu-zayaviv-shcho-hartum-ogolosiv-jogo-krayini-vijnu


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект