НОВИНИ

24.04.2012 | США мають запасний план щодо Сирії - Держдепартамент
Джерело - УКРІНФОРМ

У разі, якщо план Кофі Аннана щодо Сирії зазнає невдачі, США мають намір порушити у Раді безпеки питання про застосування глави VII Статуту Організації Об’єднаних Націй. У ній, зокрема, Радбез уповноважується вдатися до дій із застосуванням збройних сил для підтримки міжніродного миру і безпеки, якщо санкції виявилися недостатніми.
 
Про це заявила під час брифінгу у понеділок речник Держдепартаменту Вікторія Нуланд, відповідаючи на запитання щодо запасного плану США щодо реагування на ситуацію у Сирії.
 
"Якщо план Кофі Аннана та місія спостерігачів не дадуть результатів, ми маємо намір порушити у Раді Безпеки ООН питання щодо застоування глави VII, а також шукатимемо інші способи посилення тиску", - зазначила В.Нуланд.
 
Вона нагадала, що у понеділок і ЄС, і США запровадили нові санкції щодо представників сирійського режиму, причетних до репресій. "Ми продовжуємо працювати з усіма нашими міжнародними партнерами", - підкреслила речник Держдепартаменту.
 
Наразі, за її словами, діяльність моніторингової місії ООН стане "лакмусовим папірцем для перевірки серйозності намірів режиму Асада". Коментуючи інформацію про те, що сирійська влада вимагає обмежень для роботи місії, зокрема стосовно того, з яких саме країн мають бути спостерігачі, В.Нуланд наголосила: рішення про склад місії ухвалюватиме ООН, а не уряд Сирії. Вона також підкреслила, що місія повинна мати "повну свободу" пересування територією країни.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект