НОВИНИ

24.04.2012 | Міністри закордонних справ країн НАТО і партнерів по МССБ підтримують Афганістан у перехідний період і надалі
Джерело - Офіційний сайт НАТО

Міністри закордонних справ країн - членів НАТО і учасниць МССБ та представники партнерських організацій обговорили під час переговорів у штаб-квартирі НАТО 19 квітня свої плани підтримки переходу відповідальності за безпеку в Афганістані.




Генеральний Cекретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, який головував на засіданні міністрів МССБ, сказав, що ці дискусії допомогли в підготовці до саміту НАТО в Чикаго, що відбудеться наступного місяця. Саміт, який буде найбільшим заходом НАТО, також має визначити, як світове співтовариство підтримуватиме Афганістан по завершенні переходу відповідальності за безпеку, продовжуючи необхідну підготовку, допомогу і фінансування Афганських сил безпеки.


«Це по-справжньому справа світового рівня. На нашому саміті в Чикаго зберуться понад 60 країн і міжнародних організацій (…) Інші країни, які зацікавлені в стабільному Афганістані, також приєднаються до нас», – сказав Генеральний Cекретар. «І причина для цього проста: Афганістан турбує весь світ. Ми усі хочемо, щоб ця країна була безпечнішою, сильнішою і стабільнішою. Саме це ми будуємо разом, і досить успішно», – наголосив він.


До міністрів закордонних справ з 28 країн – членів НАТО і 22 країн-учасниць МССБ сьогодні на переговорах приєдналися міністри закордонних справ і оборони Афганістану, Високий представник Європейського Союзу, Спеціальний представник ООН і міністр закордонних справ Японії.


Пан Фог Расмуссен пояснив, що в Чикаго НАТО і партнери «визначать, як нам забезпечити успішний перехід відповідальності за безпеку в Афганістані до кінця 2014 року – і як нам підтримувати Афганістан після завершення переходу відповідальності».


«Для НАТО це означатиме ухвалення конкретного і узгодженого плану управління завершальними стадіями переходу, оскільки основне спрямування наших зусиль переходить від бойових дій до тренування, дорадчої діяльності і допомоги. І це означатиме ухвалення плану нашої діяльності після завершення переходу відповідальності в 2014 році», – сказав він.


«Для міжнародного співтовариства це означатиме визначення того, як підтримувати Афганістан після завершення переходу відповідальності. Це передбачатиме фінансування сталих і достатніх за розміром сил безпеки Афганістану. НАТО і наші партнери по МССБ візьмуть на себе значну частину цього тягаря. Однак звичайно, це зобов’язання для усього світового співтовариства», – сказав Генеральний секретар. 


Це відбулося по слідах оголошення в середу низкою країн Альянсу сум, які вони виділяють на підтримку Афганських сил безпеки після завершення переходу відповідальності і припинення місії МССБ.
 
Генеральний Cекретар НАТО сказав, що в Афганістані вдалося досягти успіхів. «Афганські військовослужбовці і поліція забезпечують безпеку в регіонах, де мешкає половина населення країни, і я очікую, що вони невдовзі візьмуть ситуацію під свій контроль в інших регіонах в міру того, як перехід відповідальності відбувається в усій країні», – сказав він.
 
Він також заявив, що спостерігається прогрес у довгострокових відносинах міжнародного співтовариства з Афганістаном, оскільки низка союзників по Альянсу вже оголосили про укладання двосторонніх стратегічних угод з Афганістаном у сфері його майбутньої безпеки. Інші налаштовані невдовзі піти тим самим шляхом.
 
«Ми усі хочемо бачити безпечний Афганістан у стабільному регіоні. І наше невпинне прагнення досягти цієї мети очевидне», – сказав Генеральний Cекретар НАТО.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 150. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект