НОВИНИ

23.04.2012 | Лагард бачить на економічному обрії темні хмари
Джерело - Українська служба ВВС

Епіцентром цих ризиків, за словами пані Лагард, є зона євро. Водночас вона додала, що схвалює відданість і зусилля європейських лідерів, спрямовані на порятунок спільної європейської валюти.


"Якщо використовувати метеорологічні порівняння, бо ми всі захоплюємося прогнозами погоди, можна сказати, що весняний вітерець приніс трохи сонця, проте ми також бачимо кілька дуже темних хмар на обрії. Це ще один спосіб зобразити певне хитке відновлення на тлі ризиків, які все ще зберігаються", - заявила пані Лаґард.


Серед, як висловилася керівник МВФ, "темних хмар на економічному обрії" - високий рівень безробіття у багатьох, а не тільки розвинених країнах світу, продовження дуже повільного зростання, потенційні проблеми у банківській сфері, відновлення фінансової нестабільності у зоні євро, можливі проблеми, пов’язані зі зростанням цін на нафту.


Напередодні засідання МВФ також оприлюднив Клацнути оновлений прогноз розвитку світової економіки, у якому передбачає відновлення економічного зростання, хоч і нестабільне.


Представники МВФ, Світового банку та міністри фінансів "Великої двадцятки" зібралися у Вашингтоні, аби обговорити можливість збільшення ресурсів МВФ для оперативного реагування на кризові явища.


МВФ закликає світових лідерів збільшити ресурси фонду на 400 мільярдів доларів. Наразі країни-члени фонду погодилися виділити МВФ 320 мільярдів, включно із найбільшим внеском від Японії, що склав 60 мільярдів доларів.


Як повідомляє бізнес-кореспондент Бі-Бі-Сі Ендрю Уолкер, поки що країни, представлені на зустрічі, демонструють бажання передусім захистити власні інтереси. Наприклад, Бразилія вимагає більшого впливу на керівництво фонду в обмін на виділення фондові додаткових грошей, а США, які є найбільшим акціонером фонду, взагалі навряд чи забезпечать свій внесок у збільшення резервів фонду через наближення президентських виборів, під час яких додаткові витрати обов’язково викличуть критику суспільства.


Водночас комісар ЄС з питань економіки Олі Рен заявив, що країнам-членам МВФ все ж таки вдасться зібрати потрібну суму:


"Ми ставили собі за мету зібрати додаткові 400 мільярдів доларів. І я впевнений, що нам вдасться досягти цієї мети на зустрічі "Великої двадцятки", - заявив єврокомісар в інтерв’ю Reuters.


Утім, те, що кошти будуть зарезервовані фондом, не означає, що вони автоматично будуть виділені у вигляді позик. У МВФ сподіваються, що акумулювання більших коштів матиме більше психологічний ефект, коли інвестори зрозуміють, що у разі виникнення проблем у якійсь країні, вона одразу може отримати кредит фонду на подолання цих проблем.


Утім, як пише британська The Guardian, "МВФ оптимістичний щодо відновлення. Ринки, очевидно, вважають навпаки".


"Оптимісти можуть вказати на те, що стабілізація економічної ситуації у більшості країн є хорошим підґрунттям для відновлення зростання у приватному секторі - якщо не цього місяця, то вже у недалекому минулому. Але взаємозалежність нинішньої економіки є такою, що негаразди навіть у одній окремо взятій країні десь на периферії роблять решту країн досить чутливими до цих негараздів. Як чорна дірка десь у віддаленій частині Чумацького шляху, Іспанія, наприклад, має потенціал до поглинання та знищення всього і вся", - пише британське видання.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект