НОВИНИ

17.04.2012 | Брат загиблого президента Польщі не виключає версії замаху
За матеріалами - Gazeta Polska Codziennie, УКРІНФОРМ

Розслідування обставин Смоленської катастрофи не повинно виключати можливості підготовки замаху на президента Польщі Лєха Качинського, вважає лідер найбільшої опозиційної партії Польщі "Право і справедливість" (PiS), брат покійного президента Ярослав Качинський.
 
 
"Справедливе розслідування повинно враховувати і таку версію подій, бо це також могло бути. Однак для перевірки цієї версії необхідно ухвалити окремий закон", - зазначив Качинський, відповідаючи на запитання щодо "ймовірного джерела чи автора можливого замаху з Польщі".
 
Я.Качинський підкреслив, що спеціально прийнятий закон дозволить провести "результативне і ретельне розслідування". "Без жодного сумніву, маємо з'ясувати: був замах чи ні. Якщо це підтвердиться, то матимемо справу з терористичним актом, який можна прирівняти з подіями 11 вересня (терористичними атаками у США в 2001 році - Ред.)", - наголосив лідер PiS. Він уточнив, що йдеться не про кількість загиблих, а про рівень трагічності події. "В цивілізованому світі не було такої події, як ліквідація всього керівництва якоїсь держави", - констатував він.
 
В інтерв'ю брат-близнюк президента Качинського зауважив: глава Ради міністрів Польщі Дональд Туск "паралізував слідство, щоб надалі виконувати роль лагідного і стороннього спостерігача".
 
Водночас голова польського уряду Дональд Туск відкидає будь-які звинувачення Я.Качинського з цього приводу. На його думку, лідер PiS "будує свій політичний капітал" на цій національній трагедії.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1060. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект