НОВИНИ

11.04.2012 | Японія готується збити північнокорейську ракету і не виключає можливості війни
Джерело - Голос Америки

Японія оголосила стан підвищеної бойової готовності. Такого занепокоєння в країні не відчувалося мабуть з часу другої світової війни. Системи перехоплення ракет встановленні на кораблях у морі, на далеких островах і навіть у центрі Токіо. Американські сили, дислоковані в Японії, також напоготові.


Місцеві жителі враженні масштабом приготування і зізнаються, що це їх непокоїть: «Я не можу повірити яку велику проблему роздули з цього запуску»


Це зовсім не надмірна реакція, переконує речник японського прем‘єр-міністра Норіюкі Шіката:


«Можливість запуску Північною Корею балістичної ракети є прямою загрозою для безпеки Японії. І цілком природно для нас готуватися до цього у тісній співпраці з союзниками, особливо з американськими військовими».


Японія та Південна Корея готуються перехопити Північнокорейську ракету, якщо вона зійде з визначеного курсу і увійде у їхній повітряний простір. У відповідь,  Пхеньян пригрозив військовим ударом по тому, хто спробує завадити польоту ракети. Про це, зокрема, оголосив диктор північнокорейського телебачення:


«Якщо хтось зіб‘є наш супутник чи спробує підібрати фрагменти ракети – ми відповімо негайним, безжальним військовим ударом»


Якщо ракета відхилиться в сторону Японії – Токіо збирається активізувати систему повідомлення громадськості про небезпеку. Речник японського уряду закликає усіх зберігати спокій, але запевняє, що його країна готова до будь-якого розвитку подій. Депутат японського парламенту Ічідо Айсава, який представляє опозицію і очолює комітет з закордонних справ не виключає і збройного вирішення цієї справи:


«Якщо Японія стане мішенню для ракетної атаки, ми сприйматимемо це як акт агресії. У нас не буде іншого вибору, аніж ударити у відповідь і розпочати війну. Але ми мусимо зберігати спокій і приймати правильні рішення»
 
Якщо Північна Корея таки запустить ракету, японська влада має намір звернутися до ООН з вимогою запровадити додаткові санкції проти цієї країни і її нового лідера Кім Чен Уна.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект