НОВИНИ

09.04.2012 | Гюнтера Грасса оголосили в Ізраїлі персоною нон-грата
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Представник міністерства внутрішніх справ Ізраїлю у неділю, 8 квітня, підтвердив повідомлення про те, що ухвалено рішення, згідно з яким письменникові, фактично, заборонено в’їзд до країни. Приводом стала публікація в кількох газетах вірша Грасса, що викликав запеклі дискусії. Лауреата Нобелівської премії звинуватили у радикальному антисемітизмі.
 
Міністр внутрішніх справ Ізраїлю Елі Ішай зазначив, що цей вірш має на меті розпалити вогонь ненависті в Ізраїлі, і пояснив, що чинне законодавство дозволяє урядові забороняти в’їзд до країни колишнім нацистам. Раніше Ґрасс зізнався, що в останні місяці Другої світової війни служив у військах СС. Також глава зовнішньополітичного відомства країни Авігдор Ліберман різко розкритикував Ґрасса, назвавши висловлювання німецького письменника проявом цинізму.
 
Грасс закинув Ізраїлеві «брехню»
 
Нагадаємо, Гюнтер Грасс у своєму вірші «Те, що має бути сказано» розкритикував Ізраїль за його політику щодо Ірану і звинуватив у підриві й без того крихкого миру у світі. У вірші обсягом 70 рядків 84-річний німецький письменник вказав, що замовчування факту про нарощування Ізраїлем свого ядерного потенціалу є «тяжкою брехнею».



Він підкреслив, що світова спільнота має взяти під контроль атомну програму не лише Ірану, а й Ізраїлю. Ґрасс зазначив, що мусив написати цього вірша тепер, оскільки вже просто не міг мовчати, а завтра вже може бути запізно. Текст Ґрасса опублікували 4 квітня німецька Süddeutsche Zeitung, італійська La Repubblica та американська The New York Times.
 
«Антисемітський памфлет»
 
Після публікації вірша Ґрасс опинився під зливою критики. Центральна рада євреїв у Німеччині назвала його вірш «агресивним агітаційним памфлетом». Посольство Ізраїлю звинуватило нобелівського лауреата у використанні антисемітських кліше. Тим часом речник німецького уряду Штеффен Зайберт нагадав, що в Німеччині існує свобода мистецтва, а деякі німецькі політики навіть стали на захист письменника.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект