НОВИНИ

27.02.2012 | "Нафтогаз" каже, що "Газпром" сам винен, а Росія не зможе без української труби
Джерело - Українська правда

Українська газотранспортна система завдяки своїм унікальним підземним сховищам і надалі буде найбільш ефективним та надійним шляхом транспортування російського газу до Європи.
 
Про це заявив заступник голови правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Вадим Чупрун, повідомляє прес-служба компанії.
 
Він вважає, що навіть у випадку спорудження нових обхідних маршрутів, без української ГТС неможливо забезпечити надійне постачання у випадку коливань споживання газу в Європі.
 
"Заяви про можливе виключення української газотранспортної системи із схеми поставок російського газу в Європу - безпідставні, оскільки маршрути в обхід України, як існуючі, так й ті, що проектуються, не зможуть у повній мірі забезпечити сезонне коливання і зростаючі потреби Європи у газі", - наголосив він.
 
На думку Вадима Чупруна, саме українські підземні сховища газу (ПСГ) дозволяють компенсувати різке зростання споживання газу, яке спостерігалося в Європі під час значного зниження температури.
 
Чупрун зауважив, що якби ВАТ "Газпром" передбачив належні резерви газу в українських ПСГ, як це було раніше, то цієї зими російській стороні вдалося б уникнути критичної ситуації з постачанням необхідних об’ємів газу європейським споживачам.
 
"Обсяг газосховищ 32 млрд. кубів. Якби ВАТ "Газпром" повернувся до практики закачування резервних обсягів газу в українські сховища, проблем можна було б повністю уникнути", - наголосив заступник голови правління НАК.
 
"Україна не відбирала жодного кубічного метру за рахунок транзиту російського газу до Європи. Ми це заявляємо офіційно, і це підтверджується відповідними документами. Ми чітко і у повному обсязі виконували всі свої контрактні зобов’язання з транзиту російського природного газу в Європу", - підкреслив Чупрун.
 
Він продемонстрував документи, які свідчать, що протягом 21 дня у лютому ц.р. ВАТ "Газпром" недопостачав на східний кордон України від 24 до 110 млн. кубометрів газу щодоби.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4327. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект