НОВИНИ

22.02.2012 | США розпочинають масштабну підтримку своїх бізнес-інтересів за кордоном
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Сполучені Штати визначили економічне відновлення і підтримку своїх компаній за кордоном як один з пріоритетів зовнішньої політики. При цьому вперше глава Держдепартаменту Хілларі Клінтон визнала, що США у даному питанні вже доводиться наздоганяти окремі країни.


Про це Хілларі Клінтон заявила, виступаючи перед керівниками американських торгових палат і компаній з близько 120 країн світу, яких запросили до Вашингтона на Глобальну бізнес-конференцію.


"Я зараз буду першою, хто визнає, що в певному сенсі тут ми граємо роль наздоганяючого. Давайте будемо чесними. Ми відстали від ряду інших країн - деяких із наших друзів і союзників - у справі використання дипломатії для сприяння економічним інтересам. Американські компанії не завжди розглядалися федеральним урядом як союзник...", - зазначила держсекретар США.


Діюча Адміністрація президента Сполучених Штатів вже давно висунула на перший план вирішення таких економічних завдань, як збільшення експорту та створення робочих місць. "Якщо говорити дуже прямо, американці потребують роботи. І кожен мільярд доларів від експортованих товарів підтримує понад 5 тис. робочих місць всередині країни", - зауважила Г.Клінтон. Для Держдепартаменту нинішня ініціатива з просування американського бізнесу за кордоном є складовою імплементації відомством так званого економічного мистецтва держуправління у зовнішній політиці США. Нововведення передбачають використання всіх наявних у дипломатії засобів для підтримки американських економічних пріоритетів за кордоном.


Зокрема, сама Держсекретар США оголосила про зобов'язання зустрічатися з бізнес-лідерами під час кожної закордонної поїздки, вона також випустила директиву для старших посадових осіб Держдепартаменту (від заступника помічника держсекретаря й вище) щодо проведення ними економічної інформаційної роботи під час зарубіжних відряджень. Посли США в інших країнах відтепер щомісяця проводитимуть "прямі лінії з американським бізнесом" - селекторні наради, які передбачають інформування та відповіді на запитання. Економістів у посольствах і консульствах у Вашингтоні розглядають як глобальну мережу "для з'єднання американської промисловості, малого бізнесу, державних і місцевих органів влади з економічною інформацією і бізнесом за кордоном". Крім того, за словами Г.Клінтон, американські дипломати у всьому світі наполягають, щоб уряди дотримувалися міжнародних стандартів і ставилися до американських компаній справедливо.


Окрема увага приділяється кадровим питанням в центральному апараті Держдепартаменту. Зокрема, створено посаду головного економіста, який матиме статус помічника держсекретаря і консультуватиме главу американської дипломатії. Крім того, проводитимуться навчання для співробітників відомства. Держдепартамент також планує працювати з діаспорою в напрямі просування бізнесу в країнах походження, а також активно розвивати спеціалізовані інтернет-ресурси.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект