НОВИНИ

03.02.2012 | Енергетична політика ЄС щодо України зазнає російського впливу
Джерело - УКРІНФОРМ

Політична позиція Євросоюзу щодо співпраці з Україною у сфері енергетики послаблюється впливом європейських газових компаній, залежних від російського газу. Співпраця з РФ для них важливіша, ніж інтереси Брюсселя у відносинах з Україною.


Таку думку у коментарі власному кореспонденту УКРІНФОРМу висловила експерт, директор "Європейського центру сучасної України" (м. Брюссель) Інна Кірш.


"Ті, хто працює з цією проблематикою в Європі, чітко усвідомлюють вагому роль України у питанні постачання газу до країн ЄС. Але це лише політична складова. І вона не завжди відповідає економічним вимогам окремих компаній. Це, у переважній більшості, німецькі компанії, які співпрацюють з російськими партнерами, зазнають з їхнього боку тиску та діють не за політичною волею Європи, але згідно зі своїми економічними міркуваннями. Співпраця з Росією для них набагато важливіша, ніж політичні інтереси Брюсселя у відносинах з Україною", - сказала експерт.


На її думку, Єврокомісія може лише намагатися координувати певні процеси, але не має важелів тиску на окремих учасників енергетичного ринку, щоб просувати геополітичні інтереси Брюсселя у сфері енергетики.


Говорячи про перспективи використання транзитних можливостей України, І.Кірш акцентувала увагу на тому, що таку стратегію ЄС підтримує й чинний Єврокомісар з енергетики Гюнтер Оттінгер. Але він, за словами експерта, будучи представником Німеччини, зустрічається з іншою позицією саме німецьких газових компаній.


Водночас І.Кірш наголосила, що Україна залишається для Брюсселя головним партнером у сфері транзиту газу, про що неодноразово повторюють і представники Єврокомісії.


"Найголовніше при цьому - це підтримка з боку ЄС цих процесів не лише на словах, а створення реальних можливостей для фінансування модернізації ГТС України через Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку", - зазначила І.Кірш.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект