НОВИНИ

01.02.2012 | Спільний енергоринок ЄС може опинитися під загрозою - Еттінгер
Джерело - Українська енергетика

Спільний енергетичний ринок ЄС може опинитися під загрозою, якщо країни-члени ЄС не імплементують положення Третього енергетичного пакету в національне законодавство настільки швидко, наскільки це можливо, заявив комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.



Він заявив: "Я спостерігаю реальну проблему затримок з імплементацією (Третього енергетичного пакету). Такі затримки ризикують серйозно підірвати нашу спільну мету - закінчити формування внутрішнього ринку протягом найближчих років".



Комісар додав, що "національна імплементація Третього пакету є необхідною, щоб доповнювати роботу регуляторів та компаній, які вже використовують інструменти, які дає Третій пакет, на рівні ЄС".



Країни-члени ЄС мали впровадити Третій енергетичний пакет у своє національне законодавство до 3 березня 2011 року.



Джерела в Європейській Комісії підтвердили, що декілька країн все ще не закінчили процес. Такі країни вже звинуватили в порушенні процедур. Проте Єврокомісія також обговорює, як допомогти імплементувати норми правильно, та оцінює ситуацію по кожній країні, повідомило джерело.



Країни, які ще не закінчили процес: Болгарія, Кіпр, Люксембург, Нідерланди, Румунія, Словаччина та Іспанія. Естонія все ще має реалізувати Газову директиву, проте вже частково імплементувала Директиву з електроенергії.



Інші країни, які частково впровадили положення: Австрія, Фінляндія, Литва, Словенія, Швеція, Бельгія та Великобританія.



Джерело також повідомило, що кожну ситуацію треба розглянути додатково, та впевнитися, що імплементацію було завершено правильно.



Проте, чимало учасників ринку дотримується думки про те, що проблема не тільки в країнах-членах, а й у нестачі спільної політики ЄС. Джерело в галузі повідомило, що "основною перешкодою є різниці в режимах, регульовані тарифи, субсидована генерація, суперечливі цілі, неефективне регулювання відновлюваної енергетики та деформація оптового ринку".


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2326. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект