НОВИНИ

10.06.2004 | ЄС напоготові відправки нової місії до Конго
Джерело - EUobserver - 08.04.2004

ЄС напоготові відправки нової місії до Конго


В зв’язку з тим, що сили ООН опинилися в зоні бойових дій, ЄС розглядає можливість повторної відправки своїх військових до Демократичної Республіки Конго, а саме до потерпаючої східної провінції.


Минулим тижнем виникли серйозні збройні сутички в місті Букаву на конголезсько-руандійському кордоні з повстанцями, що звільнили місто від присутності сил ООН та урядового контролю. Але під час проведення операції сил ООН, повстанці були вимушені відступити.


В той же час, поновлення контролю над місто погрожує дестабілізувати становище в країні і викликати протести проти сил ООН та уряду в сусідніх країнах. При цьому все частіше лунають заяви про неспроможність сил ООН захистити місто від повстанців.


Після демонстрацій та вбивства двох миротворців ООН з Південної Африки в суботу 5 червня, ООН оголосила про евакуацію всього свого допоміжного персоналу з країни. При цьому було заявлено, що ресурси сил ООН обмежені, а очікування щодо іх спроможностей завищені.


Під час свого візиту до Кіншаси, бельгійський міністр закордонних справ Луї Мішель відверто дав зрозуміти, що ЄС готовий втрутитися в події: “Уряди країн ЄС досягли згоди щодо принципів розміщення своїх сил”.


Минулого року ЄС вже направляв свій контингент в кількості 1 100 військовослужбовців до міста Бунія, що знаходиться в 400 кілометрах північніше від Букаву.


Очікується, що міністри закордонних справ ЄС будуть розглядати дане питання на своїй зустрічі в Люксембурзі 14 травня.


 


 


 


 


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект