НОВИНИ

27.01.2012 | Угода про асоціацію між Україною та ЄС не буде підписана і цього року - німецький експерт
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Таку думку Пфлюгер висловив у Києві під час відкриття Євроатлантичного форуму "Україна та ЄС на порозі нової Угоди про асоціацію: вільна торгівля, енергетична безпека та демократія".


Угоди про асоціацію не буде


Заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін запевнив учасників Форуму, що 25 січня між його відомством та Європейською комісією погоджено строки завершення юридичного відпрацювання тексту Угоди. Клімкін наголосив: «Нині узгоджуються питання правової термінології. На це нам потрібно ще кілька тижнів».


Втім, оптимізм українського МЗС щодо перспектив парафування і підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не поділили західні експерти, присутні на Форумі. Як відомо, процедура парафування означає, що текст Угоди погоджений і готовий до підписання. Завершення цих процедур українське МЗС обіцяло ще у минулому році, зокрема під час грудневого 15-го саміту "Україна-ЄС".



Однак Пфлюґер переконаний, що Угода не буде підписана і в кінці 2012 року, коли у Києві проходитиме наступний саміт "Україна-ЄС". Причини цьому, на думку Пфлюгера, цілком очевидні: "Через політичні обставини Україна не зможе підписати цю Угоду. Що вже сказав Євросоюз? Що в Україні занадто повільний прогрес і недостатня відданість політичним, юридичним та іншим реформам. Ситуація довкола Юлії Тимошенко взагалі є неприйнятною. Європарламент, до того ж, вказав на усунення свободи слова і відсутність бажання боротися з корупцією."


За словами Пфлюгера, на сьогодні немає жодних свідчень, що "така позиція ЄС зміниться без якогось відчутного прогресу стосовно поліпшення демократії та юридичної системи в Україні".
 


Пфлюгер визнав, що ЄС міг більш рішуче діяти щодо України раніше. Однак стримана політика Євросоюзу щодо східного партнера мала свої об'єктивні причини: "ЄС не скористався тими можливостями, які він мав щодо України після Помаранчевої революції, й у той спосіб, у який він би міг. Але Європа була розчарована тим, що президент Віктор Ющенко і прем'єр Юлія Тимошенко не працювали як єдина команда, а почали сварки. Ми тоді взагалі не розуміли, чого саме бажає Україна",- наголосив Пфлюгер.


Залучення європейців до переговорів з "Газпромом"


Пфлюгер, який нині очолює Європейський центр енерго- та ресурсозбереження у лондонському Кінгс-Коледжі, вказав і на певні проблеми відносин ЄС і України в енергетичній сфері у зв'язку з останніми заявами Росії щодо української ГТС.


Як відомо, 1 лютого 2011 року Україна приєдналась до Європейського Енергетичного співтовариства, членство у якому сприяє надійній роботі транзитної ланки ГТС України і модернізації ГТС відповідно до правил, норм і стандартів ЄС.


"Якщо Росія отримає контроль над газотранспортною мережею України, це буде проти правил енергетичної європейської спільноти. За нашими нормативами, має бути розділення між газовидобувачами та газотранспортерами. Якщо «Газпром» отримає понад 50 % у цій газотранспортній мережі, це зашкодить угоді, яку Україна підписала на початку 2011 року. А це, своєю чергою, погано вплине на українську євроінтеграцію",- запевнив Пфлюґер. 


Водночас німецький експерт переконаний, що Україна має запросити за стіл газових переговорів з Росією і європейців.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект