НОВИНИ

25.01.2012 | Реформи в Греції довели рівень тіньової економіки до 25% ВВП
Джерело - РБК

Тіньова економіка є однією з гострих проблем сучасної Греції. При цьому взятий урядом країни курс на реформи впливає на неї як свого роду програма підтримки кон'юнктури. У результаті, за оцінкою Інституту прикладних економічних досліджень (IAW) в німецькому Тюбінгені, грецька тіньова економіка зросла майже до 25% ВВП країни.


Реформи в Греції довели рівень тіньової економіки до 25% ВВП


"Такий стан справ, без сумніву, лише загострює ситуацію, яка склалася в податковій сфері Греції. Для порівняння: обсяг тіньової економіки в Німеччині складе в поточному році 13,4%. Під терміном "тіньова економіка" аналітики IAW розуміють насамперед нелегальну зайнятість, а також всі види кримінального бізнесу", - заявив директор IAW Бернхард Боокманн.


За його словами, у Греції багато причин сприяють розвитку тіньової економіки. "Це в першу чергу потужна бюрократична машина і вкрай заплутана податкова система. Для того щоб обійти бюрократичні перепони, багато фірм вважають за краще вести свій бізнес нелегально. Однією з причин зростання масштабів нелегальної зайнятості є і сама структура грецької промисловості.


Так,  порівняно, наприклад, з ФРН, в Греції набагато більше індивідуальних підприємців. Мова йде про багато дуже дрібних фірм - в цьому сегменті нелегальна зайнятість процвітає більше, ніж у великих компаніях. У той момент, коли з метою санації свого бюджету влада Греції збільшує розмір податків і зборів, вона робить тіньовій економіці неоціненну послугу", - вважає Боокманн.


Нещодавно, нагадаємо, повідомлялося, що організована злочинність посилила контроль над економікою Італії в період економічної кризи, ставши найбільшим "банком" країни і задушивши тисячі дрібних фірм, свідчить доповідь групи SOS Impresa.


Річний оборот організованої злочинності в Італії наразі складає близько 140 млрд євро, а прибутки перевищують 100 млрд євро, повідомили автори доповіді.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект