НОВИНИ

09.03.2005 | Ющенко в Німеччині – проблеми і сподівання
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Практично всі провідні німецькі газети присвячують свої сторінки першому офіційному візиту українського президента Віктора Ющенка до Німеччини. У центрі уваги коментаторів стоять прагнення України вступити до Європейського Союзу та так званий ”візовий скандал”. Газета ТАҐЕСШПІҐЕЛЬ так визначає мету візиту президента:


Ющенко хоче пояснити німцям, а мимохідь і іншим європейцям, що вони не мають виключного права визначати кордони Європи. Він хоче їм втовкмачити, що Європейський Союз не повинен твердо стояти на тому, що після останнього розширення на Схід він вже набув своїх остаточних кордонів і є довершеним. Європа - таким є послання - завжди перебуває в процесі змін. Країни, які входять до ЄС, не хочуть назавжди залишатися прикордонними країнами Євросоюзу. Так само ті, хто ще не входить до спільноти, мають лише одну мету – долучитися до неї, -


пише ТАҐЕСШПІҐЕЛЬ і згадує недавню історію:


Коли промосковський кандидат на українських президентських виборах минулої зими Віктор Янукович назвав демонстрантів на київських вулицях ”козлами”, ”помаранчева революція” вже на другий день мала свою ”Марсельєзу”. ”Ми не бидло, ми не козли, ми України доньки й сини!” – такий рядок є у популярній пісні. Вона має назву ”Разом нас багато”. Може, Ющенко заспіває її в Бундестазі. І, можливо, депутати її підхоплять.


Важливою темою коментарів з приводу візиту українського президента став також так званий ”візовий скандал”, який стосується зокрема й німецького посольства в Україні, і роль у цьому скандалі міністра закордонних справ Німеччини Йошки Фішера. З цього приводу впливова ФРАНКФУРТЕР АЛЬҐЕМАЙНЕ ЦАЙТУНГ зауважує:


Якби німецький ”візовий скандал” розглядався не в слідчій комісії німецького Бундестагу, а в комісії Верховної Ради, то позиції Йошки Фішера виглядали б значно кращими: не як підозрюваного в потуранні контрабанді людей, нелегальній роботі та проституції, а як народного героя. Розпорядження Фішера та його заступника Фольмера, про яке точаться дискусії і яке дозволило в минулі роки різко зрости потоку туристів з України до Німеччини, не лише самі туристи, а й українські політики бачать не як пособництво торгівлі людьми, а як необхідне полегшення і без того важких контактів із вільним світом.


Схожу думку висловлює також ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНГ:


У київській пресі не без гіркоти говориться, що в німецьких засобах масової інформації простежується тенденція показувати всіх українців без розбору як контрабандистів, нелегальних робітників, злочинців та повій, хоча це торкається лише невеликої дещиці українців, які минулими роками їздили до Німеччини. У цьому сенсі Ющенко висловив свою підтримку Йошці Фішеру, який наголосив, що далеко не всі українці перебували в Німеччині нелегально, -


констатує ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНГ і додає:


Успіх демократичного руху не можна уявити без досвіду, якого сотні тисяч молодих людей набралися під час поїздок до Європи. Хоча більшість їхала на заробітки, але при цьому українці побачили, як живуть люди в демократичних країнах. Багато з них повернулися додому з бажанням так змінити ситуацію в Україні, щоб вони також у своїй державі могли гідно жити і працювати – так, як німці в Німеччині. На зв”язок між ”західним” досвідом багатьох українців та ”помаранчевою революцією” вказував і федеральний міністр внутрішніх справ Німеччини Отто Шилі.


Про значення ”візового скандалу” для України ФРАНКФУРТЕР РУНДШАУ зауважує:


Буря піднятого німецькою опозицією скандалу про видачу віз німецьким консульством у Києві не викликала хвиль в Україні. І після завершення ”помаранчевої революції” у другої за розмірами країни континенту є важливіші проблеми, ніж негаразди німецької політики.


Критичним оком спостерігає за подіями в Україні газета НОЙЕС ДОЙЧЛАНД:


Ющенкові та його прихильникам йдеться нині перш за все про те, щоб посилити довір”я до уряду всередині країни і за кордоном, а також розпочати реформи. Глибокі зміни керівного складу на всіх щаблях управління вже відбулися. Президентська адміністрація, основа корупції і кумівства за часів правління Леоніда Кучми, скасована. Обмежиться нинішній ”секретаріат президента” справді лише організацією діяльності президента чи знову втручатиметься в роботу уряду, покаже час. На місця губернаторів в областях Ющенко посадив майже виключно своїх вірних соратників, що дає йому можливість повернутися до ”старої” практики.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект