НОВИНИ

09.03.2005 | Інтеграція України до ЄC є головною метою українського уряду - Ющенко
Джерело - ProEUROPA

Під час візиту Віктор Ющенко він зустрінеться з федеральним президентом Німеччини Херстом Келлером, проведе робочий обід із провідними представниками ділових кіл Німеччини.


У середу, 9 березня, український Президент зустрінеться із главою Бундестагу і виступить перед депутатами німецького парламенту. Віктор Ющенко також зустрінеться федеральним канцлером Німеччини Герхардом Шредером і проведе зустрічі з низкою керівників німецьких компаній. У цей же день він повернеться на батьківщину.
 
Напередодні свого візиту до Німеччини Ющенко заявив, що інтеграція України до європейського співтовариства є головною метою українського уряду.
 
"Інтеграція з Європою - це мета, заради якої під час помаранчевої революції люди зібралися на Майдані в Києві. Вони прагнули до загального європейського дому. У них була схожа мета, як і в німців, які у 1989 році знесли Берлінську стіну: звільнення своєї країни з рабства. Тому ми намагаємося проводити морально обґрунтовану політику. Ми, напевно, останнє покоління політиків, яке може зуміти об’єднати Європу. Без України Європа неповноцінна. Ми не сусіди Європи, ми частина Європи, ми - Європа", - заявив Президент України в інтерв’ю німецькій газеті "Welt".
 
Віктор Ющенко відзначив, що розуміє всі складності цього процесу, але через них не варто відкладати рішення питання "у довгу шухляду".
 
"Звичайно, ми знаємо, що це дуже важкий процес. Але, за моєю інформацією, 60% німців вітали б Україну в ЄС. Україна може бути гарантом регіональної безпеки і демократизації. Мені знайомі дебати, що ведуться в Німеччині щодо вступу до ЄС. У суспільстві повинні вестися такі дебати. Але це не означає, що українське питання треба відкладати в довгу шухляду", - сказав український Президент.
 
Провину за бідність українського населення, безробіття й економічні проблеми Віктор Ющенко поклав на колишню владу.
 
"П’ять мільйонів українців сьогодні перебувають за кордоном. Винуватий у цьому, однозначно, колишній режим. Він унеможливив  для багатьох знайти у власній країні гідний заробіток і перспективу на майбутнє. Цю проблему я вважаю однією із найсерйозніших у нашій країні. Тому ми обіцяли за п’ять років створити п’ять мільйонів робочих місць", - заявив Ющенко.
 
Глава української держави також підтвердив, що випадки сумнівної приватизації підприємств в Україні будуть переглянуті. Він відзначив, що переглянути весь процес приватизації, так, як це пропонувала Юлія Тимошенко, неможливо, але кілька десятків випадків усе ж будуть розслідувані.
 
"Перегляд не може бути основою нашої політики. 98% підприємців чекають на гідне ставлення до свого бізнесу і підтримку. Що ж до великих, політично підстроєних приватизацій, то я можу сказати, що слово "націоналізація" мені не подобається. Ми не витратимо жодної копійки на те, щоб знову скупити підприємства, тобто націоналізувати. Але ми розпочнемо нові аукціони", - сказав Віктор Ющенко.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4941. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект