НОВИНИ

19.01.2012 | Уряд України має домовитися про ціну на газ або співпрацювати з МВФ - Bloomberg
Джерело - УКРІНФОРМ

Економічна ситуація в Україні цього року вимагає від уряду домовитися про нижчу ціну на газ, або ж продавати активи чи виконувати програму співпраці з МВФ. Така експертна думка наводиться у статті агентства Bloomberg, присвяченій темі газових переговорів між Києвом і Москвою та аналізу поточної економічної ситуації в Україні.


"Щоб упоратися цього року, уряд мусить домовитися про нижчу ціну на газ, продавати активи або виконувати програму з МВФ", - вважає стратегічний аналітик Commerzbank AG у Лондоні Барбара Нестор, додавши, що "ми очікуємо зростання ринкового тиску на Україну".


Схожу оцінку висловила й економіст Capital Economics Ltd. у Лондоні Ліза Єрмоленко: без програми МВФ "уряд продовжуватиме виснажувати свої обмежені валютні резерви для виконання зовнішніх боргових зобов'язань". "З більш як 50 мільярдами доларів короткострокового зовнішнього боргу, що підлягає виплаті цього року і урядом, і приватним сектором, а також великим рахунком за газ, це навряд чи є сталою стратегією", - зауважила аналітик.


Посилаючись на слова віце-прем'єр-міністра України Сергія Тігіпка, Bloomberg зазначає: Україна має домовитися про нижчу ціну з Росією впродовж місяця або погодитися з вимогами МВФ щодо 30-відсоткового підвищення тарифів на газ для населення.


У статті також наводяться позиції ряду російських експертів. Зокрема, на думку головного економіста інвестиційного банку "Ренесанс Капітал" у Москві Івана Чакарова, український уряд має достатньо ресурсів, щоб до парламентських виборів не звертатися до МВФ або до підвищення цін на газ.


А представники фінансової корпорації "Уралсиб Кепітал" наголошують на тому, що у процесі переговорів позиції Києва та Москви стосовно того, скільки газу Україна має купити 2012 року, дуже відрізняються. Ця різниця становить 10 мільярдів доларів, зазначають вони. Експерти корпорації діляться своїми прогнозами щодо розвитку ситуації поточного року: "Ми очікуємо компромісу, коли обсяги російських поставок становитимуть близько 35 млрд кубометрів газу за ціною 400 доларів на загальну суму 14 млрд доларів".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 866. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект