НОВИНИ

16.01.2012 | Меркель і Монті: різна швидкість - одна точка призначення
За матеріалами - Euronews

Лідери Німеччини й Італії мають спільну мету всупереч різним позиціям на європейській арені. Канцлер першої країни єврозони і прем‘єр-міністр однієї з найбільш проблемних держав зустрілися у Берліні і урізноманітнили антикризові переговори темою зростання економіки. Адже на переконання Анґели Меркель, з економією Рим справляється на “відмінно”.



“Зважаючи на швидкість і ефективність урядової програми Рима, не маю жодного сумніву, що вони укріплять економіку Італії і відкриють нові можливості, – вважає канцлер. Ми поважаємо те, наскільки швидко заходи втілили у життя”.


 


Маріо Монті подякував Берліну за підтримку і приклад для наслідування. “Німеччина — живий приклад для наслідування кожній європейській країні. Це зразок того, що бюджетна дисципліна і вільна торгівля — найкращі і найголовніші складові процвітання”.


 


Саме у цьому прем‘єр-міністр Італії переконує населення країни. Отримати все і одразу не вийде — пояснює Маріо Монті — лежачого хліба ніде немає. Однак італійців не надихають райдужні перспективи, які сьогодні потребують заощадження.


 


Пан Монті, який з листопада очолює уряд призначених технократів, приїхав до Берліна після візитів двох інших важливих гостей німецької столиці – президента Франції Ніколя Саркозі, який був тут у понеділок, та голови МВФ Крістін Лагард, яка приїжджала у вівторок. Після того пані Лагард поїхала до Парижа, щоб зустрітися з паном Саркозі. 20 січня німецький та французький лідери планують удвох відбути до Рима.


 


Хоча пан Монті сказав журналістам, що його приємно вразив наголос на досягненнях Італії, про що після своєї зустрічі говорили німецький канцлер та пан Саркозі, все ж він явно застеріг про загрозу гніву серед італійців.


 


Він поскаржився, що реформа поліції, яку провів Рим, не отримала визнання та оцінки в Європі. Таке визнання, каже він, мало би відбутися після суворих заходів економії, які італійці, за словами прем’єра, прийняли без затягнутих політичних процедур, що ними відомий Рим. "Якщо італійці не побачать відчутних успіхів у недалекому майбутньому внаслідок їхньої готовності заощаджувати й реформувати, то в Італії буде – а він уже насувається – протест проти Європи і також проти Німеччини, в якій вбачають вожака нетерпимості ЄС, а ще проти Європейського центрального банку", - сказав він німецькій газеті Die Welt. 


 


Євросоюз активує резерви на початку року. Старт новому етапу антикризової боротьби дали лідери Франції та Німеччини. Наступний крок — саміт Євросоюзу, де до антикризового порядку денного додадуть питання зростання економіки, зокрема, коштом відновлення ринку праці.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект