НОВИНИ

05.01.2012 | Влада Чилі вирішила не називати Піночета диктатором
За матеріалами - Korespondent

Чилійський уряд Себастьяна Піньєри запропонував вважати правління Августо Піночета (1973-1990 роки) "військовим режимом" а не "диктатурою".


Влада Чилі вирішила не називати Піночета диктатором


Відповідні зміни також будуть внесені до шкільних підручників, повідомив міністр освіти Чилі Гаральд Бейєр.


"В підручники для учнів з 1-го по 6-й класи вводяться поправки, щоб діти розуміли, що в країні не було" диктатури "а був" військовий режим "Це поняття більш загальне.", - заявив у середу, 4 січня , Бейєр, призначений на нову посаду минулого тижня.


За словами міністра, рекомендовані зміни "були узгоджені і схвалені без зауважень у всіх інстанціях, у тому числі й у Національній раді з освіти".


"Я згоден, що уряд Піночета не був демократичним. Однак це визначення не можна застосувати і до військового режиму", - уточнив Бейєр.


Правління Піночета до теперішнього часу кваліфікувалося як диктатура і військовий переворот. У серпні минулого року правозахисники підрахували, що за 17 років від диктатури постраждали понад 40 тисяч осіб, в цей період більш ніж 3 тисячі громадян загинули або пропали без вісті.


Нагадаємо, Піночет помер у Чилі в грудні 2006 року. До цього він з осені 1998 року до весни 2000 року перебував під арештом у Великобританії за іспанським ордером. Проте британська влада після затяжного розгляду справи прийняли рішення не видавати його на підставі "поганого здоров'я". Під час святкування свого 91-го дня народження Піночет заявив, що бере на себе політичну відповідальність за репресії в Чилі в роки його правління (1973-1990).


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2511. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект