НОВИНИ

05.03.2005 | Польща добудує нафтопровід до Гданська
Джерело - Українська служба ВВС

В Україні усунуті всі перешкоди для ефективного розвитку проекту транспортування нафти до Європи через українську та польську територію - заявили під час переговорів у Києві український та польський прем'єр-міністри. Увагу урядовців обох держав під час першої зустрічі прем'єрів після зміни влади в Україні привернули, передусім, енергетичні проекти.


 
Варшава відігравала одну із ключових ролей в останніх політичних подіях в Україні, Київ є найцікавішим місцем в Європі, а разом Варшава та Київ можуть стати потужною командою, яка формуватиме політику у Центральній Європі, - такими заявами починалися сьогоднішні переговори польського та українського прем'єрів.


В енергетиці - повне порозуміння


Із конкретних підсумків переговорів - домовленості в енергетичній сфері.



Зокрема, як заявила прем'єр-міністр України, Юлія Тимошенко, досягнуто повного порозуміння у питання добудови нафтопроводу Одеса-Броди до Плоцька та Ґданська і використання його у європейському напрямку, тоді як зараз нафтопровід зарезервований для транспортування російської нафти у напрямку до Чорного моря.


Для реалізації європейського напрямку вирішено створити робочу групу з урядовців та експертів, які шукатимуть продавців і покупців нафти, яка має транспортуватися з Одеси, а також інвесторів, аби добудувати нафтопровід, каже Юлія Тимошенко.


Юлія Тимошенко:"Сьогодні ми обговорили можливість системного завантаження нафтою цього нафтопроводу на достатньо тривалу перспективу, і, як наслідок, економічна доцільність подовження нафтопроводу Одеса-Броди до Ґданська. Я знаю, що Україні вже нічого не заважає зробити ефективним проект транспортування нафти в цьому напрямку через територію України та через територію Польщі."


Польський прем'єр Марек Белька заявив також, що Варшава була б зацікавлена і у спільних проектах щодо транспортування газу. Зокрема, Польща хотіла би купувати російський газ не на своєму кордоні з Україною, а на українському кордоні з Росією.


Йшлося також і про можливість експорту української електроенергії до Польщі.


Чи буде Гута українською?


Під час бесіди тет-а-тет прем'єри також побіжно торкнулися теми приватизації польського металургійного комбінату Huta Czestochowa. Польський прем'єр відкинув звинувачення української компанії Індустріальний Союз Донбасу, яка брала участь у конкурсі з продажу Huta Czestochowa, про те, що друга спроба приватизації комбінату є так само непрозорою.


Марек Белька повідомив, що конкурент ІСД, Mittal Steel, запропонувала ціну, що на 12% перевищує пропозицію українців, і що саме тому польський уряд провадить подальші переговори саме із цією компанією. За словами пана Бельки, остаточне рішення ще не ухвалене, і документи про продаж не підписані. Загалом процес приватизації комбінату Huta Czestochowa має завершитися до 25 квітня.


Водночас український прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що уряд допомагатиме вітчизняним інвесторам просувати свої інтереси за кордоном, проте виключно у законний спосіб. Раніше президент Ющенко заявляв про підтримку зусиль ІСД у приватизаційному конкурсі в Польщі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект