НОВИНИ

04.01.2012 | На Львівщині готують миротворців для Конго
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Навчання на базі 3-го окремого полку армійської авіації саме проходять чотири екіпажі гелікоптерів Мі-24 та обслуговуючий персонал. У ці дні відбувається так зване «бойове злагодження військовослужбовців» першої ротації національного миротворчого контингенту. Про це Deutsche Welle повідомив представник  регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Михайло Гриневич.


До кінця січня під керівництвом начальника армійської авіації генерал-майора Валентина Пістрюги екіпажі гелікоптерів виконуватимуть вправи вогневої підготовки, відпрацьовуватимуть зліт та посадку на запилені майданчики, а також польоти вночі. Особливу увагу в період підготовки миротворців буде зосереджено на вивченні метеорологічних умов і маршрутів польотів у Демократичній Республіці Конго. Також у період зборів усім миротворцям будуть зроблені необхідні щеплення.


Рішення ухвалили всупереч рекомендаціям


Нагадаємо, що 22 грудня Верховна Рада ухвалила закон, яким схвалила указ президента про скерування до Місії ООН в Конго українського контингенту чисельністю 200 військовослужбовців. Українські вояки мають замінити індійських гелікоптерників, яких Делі відкликав зі складу миротворчого контингенту в липні 2010 року. Фінансування витрат на миротворчу операцію здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету України з подальшим відшкодуванням цих витрат ООН.


Варто також зазначити, що під час голосування цього питання у Верховній Раді парламентський Комітет з питань національної безпеки і оборони рекомендував відхилити вищевказаний законопроект. «Внутрішньополітична та безпекова ситуація у Конго є напруженою, триває протистояння між збройними силами Демократичної Республіки і незаконними збройними формуваннями, тривають масштабні соціально-політичні акції протесту, пов’язані із невдоволенням оголошеними попередніми результатами президентських і парламентських виборів, які відбулися 28 листопада 2011 року в цій країні. Українських воїнів відсилають, по суті, на війну», — зауважив тоді голова вищезгаданого Комітету Верховної Ради Анатолій Гриценко.


Досвід допоможе вижити?


Водночас не слід забувати, що українські вояки мають вже досить солідний досвід виконання миротворчих операцій. От і цього разу всі потенційні миротворці бралися з числа ветеранів. «Кандидатів для місії відбирали на конкурсній основі. Зараз разом з основним складом тренуються й дублери – це звична практика для таких операцій», – зазначив Михайло Гриневич з регіонального медіа-центру Міністерства оборони. Великий конкурс – по кілька осіб на місце – пояснюється зокрема непоганою зарплатнею для миротворців. «Зарплатню пілотів визначено на рівні 2,5 тисячі доларів, обслуговуючого персоналу – 1,6 тисяч доларів, що удвічі більше, аніж платили українським воякам-миротворцям під час попередніх місій», - зазначив Гриневич.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект