НОВИНИ

04.03.2005 | Інвестори воліють вкладати гроші в країни-кандидати до ЄС, Україна поки що «занадто ризикована»
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

На початку тижня Європейський Союз попередив Румунію, що її вступ до ЄС може відкластися на рік, якщо країна не поквапиться з реформами. Комісар Європейської Комісії з питань розширення Оллі Рен заявив, що Комісія не вагатиметься з такою рекомендацією, якщо Румунія не виконає умов для членства. Про Україну європейський комісар сказав, що їй потрібно ще багато зробити, щоб досягнути європейських стандартів, але додав: «Ніколи не кажіть ніколи». Тим часом, попри критику Євросоюзу, Румунія перетворюється на магніт для західних інвесторів, які шукають дешевої робочої сили у стабільній країні.



Нові країни-кандидати на вступ до ЄС є головними конкурентами України за західні інвестиції в регіоні. А найбільшої конкурентної боротьби Україна зазнає з боку Румунії, вважають аналітики британської компанії Economist Intelligence Unit, які нещодавно проводили опитування серед західних інвесторів в регіоні. Вони, за результатами дослідження, не мають наміру розширювати свої інвестиції в Східній Європі, за винятком наступних країн-кандидатів. Такі країни, як Хорватія, Болгарія та Румунія приваблюють інвесторів тим, що напередодні вступу до ЄС в них відбуваються зміни законодавства, сприятливі для бізнесу. Особливо інвесторів приваблює Румунія своїм великим ринком та низькими зарплатами.


Натомість Україна з її ще більшим ринком та ще нижчими зарплатами досі залишається поза увагою інвесторів, доходять висновку автори дослідження. Вони говорять, що через високий ризик операцій в Україні, інвестори поки що зупиняються на її кордоні. За даними британських дослідників, Україна залишається однією з найбільш ризикованих для бізнесу країн в регіоні. Вкладати гроші в її економіку набагато ризикованіше, ніж наприклад в Росію. Небезпека для інвестицій майже така сама, як в Колумбії, чи Туреччині.


Тим часом Румунія, яка залучила близько 3,5 мільярдів євро прямих закордонних інвестицій минулого року, в основному за рахунок приватизації, сподівається отримати близько одного мільярда доларів від ЄС. Ці гроші, що надійдуть до вступу країни в ЄС, ймовірно 2007 року, мають допомогти країні стабілізувати фінансову систему. А у наступні два роки Румунія має отримати понад 10 мільярдів євро допомоги від Брюсселя, що є більше, ніж зовнішні інвестиції в Румунії за останні 10 років. Тому відкладення виступу було б не лише ганьбою для уряду, але і значними фінансовими втратами для країни.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект