НОВИНИ

03.03.2005 | Можливі наслідки відставки Голови "Нафтогазу України". Коментарі
Українська правда

Відставка голови правління НАК "Нафтогаз України" Юрія Бойка зашкодить україно-російському співробітництву в енергетичній сфері.


Так прокоментував заяву прем'єра Юлії Тимошенко про можливе звільнення Юрія Бойка глава Центру обробки енергетичної інформації, головний редактор щотижневика "Енергобізнес" Олексій Чернявський.


Він вважає, що демонстративно публічне звільнення Бойка може бути розцінене в Росії як тенденція до погіршення україно-російського співробітництва.


Особливо різку реакцію, на його думку, може викликати той факт, що кадрова перестановка може відбутися в період сезонних пікових навантажень на газотранспортну систему, коли експортні контракти російських енергетичних гігантів мають стратегічне значення для російської влади.


"У них 80% транзиту в Україні й Бойко гарант стабільності. Якщо знімуть, поставлять в.о., потім епопея з конкурсом, почнеться кадрова чехарда", відзначив він.


Експерт також підкреслив, що багато в чому енергетичне співробітництво України із країнами СНД, зокрема, з Росією й Туркменістаном будувалося не в останню чергу на особистому авторитеті Бойка.


Чернявський вважає, що призначений політичним рішенням новий глава НАК може не одразу знайти спільну мову з керівництвом "Газпрому", "Транснафти", і особливо главою Туркменістану Сапармуратом Ніязовим.


"Між НАКом й "Газпромом" вперше відносини можна назвати стабільно нормальними, з'явилася довіра. Призначення нової людини переведе їх в іншу площину. Якою вона буде - невідомо, а в нас у розпалі опалювальний сезон. З Туркменістаном ще складніше - щоб там працювати, треба добре розбиратися в специфіці сходу", - сказав він.


Чернявський також побоюється, що можлива відставка Бойко надовго відстрочить реалізацію проекту газового консорціуму й будівництво на території України додаткових транзитних потужностей.


"Може знизитися роль транзитного потенціалу" - сказав керівник Центру обробки енергетичної інформації.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект