НОВИНИ

30.11.2011 | США сподіваються переконати Росію, що співпраця у ПРО відповідає спільним інтересам
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Сполучені Штати сподіваються, що зможуть переконати Росію у тому, що співпраця у сфері протиракетної оборони відповідає інтересам обох держав. Про це заявив на брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Марк Тонер, коментуючи введення радіолокаційної станції у Калінінграді до бойового складу російської системи попередження про ракетний напад.

"Ми, як і раніше, залишаємося прихильними до співпраці з Росією у сфері протиракетної оборони і, сподіваємося, зможемо переконати їх у тому, що це в наших спільних інтересах", - сказав представник американського зовнішньополітичного відомства.

29 листопада президент Росії Дмитро Медведєв видав наказ про введення радіолокаційної станції у Калінінграді до бойового складу російської системи попередження про ракетний напад. Це стало наступним кроком з боку РФ, який має продемонструвати, що Москву не влаштовує ситуація навколо системи ПРО країн НАТО в Європі. Нагадаємо, 23 листопада Д.Медведєв заявив, що "за несприятливого розвитку ситуації" Росія залишає за собою право відмовитися від подальших кроків у контролі над озброєннями.

Тоді реакцію Вашингтона озвучив, зокрема, речник Ради національної безпеки при Білому домі Томмі Вітор: "Ми вважаємо, що співпраця з Росією щодо ПРО може зміцнити безпеку США, наших союзників у Європі та Росії, і ми продовжуватимемо працювати з Росією з метою визначити параметри можливого співробітництва. Однак, прагнучи до цієї співпраці, ми жодним чином не обмежуватимемо і не змінюватимемо наші плани з розміщення (елементів ПРО. - Ред.) в Європі".

Сполучені Штати неодноразово наголошували, що розбудова системи ПРО в Європі покликана відповісти на зростаючу загрозу з боку Ірану.

У свою чергу, Кремль не задоволений відмовою зафіксувати це на папері у формі чітких недвозначних юридичних зобов'язань.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект