НОВИНИ

29.11.2011 | Коморовський порадив Януковичу вирішити питання Тимошенко
За матеріалами - Голосу Америки

Остання спроба з боку Європи зроблена. І, як здається, безрезультатно. На зустрічі з польським колегою Віктор Янукович озвучив кілька туманних обіцянок, проте виглядав людиною, яка для себе вже все вирішила.

На президента Польщі Броніслава Коморовського і його візит в Україну напередодні грудневого саміту Україна-ЄС покладалися певні надії. Лідер країни, яка нині головує у Євросоюзі і традиційно виступає адвокатом євроінтеграційних прагнень України, приїхав до Києва з робочим візитом і делікатною місією. Забезпечити успіх саміту 19 грудня. Підготувати ґрунт для парафування на саміті Угоди про асоціацію України з Євросоюзом. А отже – спробувати ще раз переконати президента України відпустити з тюрми лідера опозиції.

Коморовський спробував. На необхідність знайти реальний вихід із ситуації з ув’язненням Юлії Тимошенко польський президент вказав прямо і недвозначно:

«Мені здається, що треба знайти реальний і позитивний вихід із цієї ситуації, а не тільки політично використовувати ці труднощі у відносинах між Україною і ЄС», – сказав Коморовський під час спільного брифінгу зі своїм українським колегою в Києві у понеділок.

Як визнав польський гість, євроінтеграція України важливіша, ніж справа Тимошенко. Як він сказав, йому хотілося б, щоб справа ув’язненої опозиціонерки якомога менше впливала на справу найпершої ваги – євроінтеграцію. Проте як пояснив Коморовський Януковичу, в Євросоюзі багато країн, де справа Тимошенко викликає сильні емоції. І саме ці країни, – наголосив польський гість, – мають парафувати Угоду про асоціацію.
Коморовський підкреслив також, що покладав великі надії на декриміналізацію статті Кримінального кодексу, за якою було засуджено екс-прем’єрку.

Український президент, своєю чергою, висловив польському урядові вдячність за підтримку України на шляху євроінтеграції. Він із задоволенням відзначив, що саме під час польського головування в Євросоюзі Україна впритул наблизилася до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Що ж до поради польського колеги «знайти реальний і позитивний вихід» у справі Тимошенко, то Янукович знову поскаржився на застаріле законодавство, залишене в спадок від радянських часів. І пообіцяв: найближчим часом Верховна рада ухвалить новий Кримінально-процесуальний кодекс.

Пропозиції Ради Європи при цьому будуть враховані, – запевнив глава держави.

Єдиним більш-менш конкретним результатом «напучувань» з боку польського колеги стала озвучена Януковичем обіцянка створити для Юлії Тимошенко європейські умови перебування в тюрмі.

«Я дав доручення усім установам, що опікуються цим питанням, створити всі умови, які передбачають європейський рівень. Це і лікування, і обстеження, і утримання», – пообіцяв Янукович.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект