НОВИНИ

29.11.2011 | США: нема грошей для Європи
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

У Вашингтоні відбувся самміт президента США Барака Обами з лідерами Європейського Союзу. До Білого Дому прибули президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу і голова Європейської Ради  Герман Ван Ромпей. Обама закликав європейських лідерів якомога швидше домовитись про заходи стосовно євро, аби уникнути негативного впливу європейської фінансової кризи на економіку Сполучених Штатів.

Зустріч у Білому домі

Президент Барак Обама заявив, що Сполучені Штати ладні допомогти Євросоюзові у подоланні фінансової кризи. Разом із тим, він виключає можливість допомоги коштом американських платників податків.

Як уточнив прес-секретар Білого Lому Джей Карні, «президент Обама вважає, що Європа має достатньо ресурсів і можливостей, щоб дати собі раду з фінансовою кризою. Європейці повинні діяти рішуче й переконливо для вирішення цієї проблеми».

Президент Європейської комісії  Жозе МануельБаррозу стверджує, що, з огляду на складність проблеми, потрібен тривалий час для подолання кризи.

Герман Ван Ромпей, голова Європейської Ради, сказав на прес-конференції у Білому домі, що «Європейський Союз за останні 18 місяців зробив багато, ми ухвалили рішення, які ще рік тому були немислимі – у ділянках економічного врядування, бюджетів і незбалансованостей, фінансової підтримки і фінансових регулювань».

Ромпей зпевнив американців у тому, що «всі члени Євросоюзу проводять політику фінансової консолідації та зміцнення конкурентної здатності за допомогою всеохопних реформ, але ми мусимо робити більше».

Хоча Обама на прес-конференції не говорив про подробиці щодо шляхів, якими США можуть  допомогти Європі, він наголосив на тому, що європейська проблема, якщо її не розв'яжуть, негативно вплине на американську економіку.

Фундаментально складна проблема

Як підкреслив Чарльз Краутхаммер, коментатор телемережі новин Fox News, проблема фінансового боргу країн Євросоюзу «фундаментально складна».

Мовляв, можна погасити заборгованість Греції та Португаплії, країн із відносно невеликим обсягом економіки, але всієї європейської скарбниці навряд чи вистачить, якщо йдеться про допомогу Італії та Іспанії.

Тут потрібен курс жорсткої економії та скорочення урядових видатків, впорядкування податкової системи. Якщо цього не зробити, то, на думку оглядача, йдеться про життєздатність загальноєвропейської валюти.

Ніхто не очікував від зустрічі у Білому домі якихось вирішальних кроків або, як нині кажуть, проривів, тим більше, що у нараді не брали участь глави провідних європейських держав, які мають ухвалювати рішення щодо важких проблем, перед якими стоїть Європейський Союз.

Одначе, відомо, що президент Обама підтримує тісні контакти з Ангелою Меркель, канцлером Німеччини, і французьким президентом Ніколя Саркозі.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект