НОВИНИ

15.07.2004 | У Литві судять колишнього президента Паксаса
Джерело - УНІАН

Вільнюський окружний суд має намір у четвер почати розгляд справи екс-президента Литви Роландаса ПАКСАСА, звинувачуваного у свідомому розголошенні державної таємниці, передає РІА "Новости".

Як повідомила в інтерв'ю Національне радіо суддя Лаурета УЛЬБЕНЕ, суд поки що не має в своєму розпорядженні інформації про те, що викликані на процес учасники можуть не прибути на засідання, тому розгляд справи має розпочатися в призначений строк.

У зв'язку з тим, що звинувачуваний є колишнім президентом, розглядати справу Р.ПАКСАСА буде колегія з трьох суддів. За словами Л.УЛЬБЕНЕ, велика частина процесу проходитиме за зачиненими дверима, оскільки в ході засідань мають розглядатися обставини розкриття звинувачуваним державної таємниці.

19 травня цього року Генеральна прокуратура Литви закінчила розгляд і передала до суду справу щодо звинувачення екс-президента в розголошенні держтаємниці.

Р.ПАКСАС звинувачується в тому, що свідомо дав зрозуміти головному фінансовому спонсору своєї передвиборної президентської кампанії, підприємцю Юрію БОРИСОВУ, що спецслужби Литви ведуть стосовно нього оперативну діяльність і прослуховують його телефонні розмови.

Під час попереднього слідства у цій справі зібрано шість томів (1 тисяча 272 сторінки) матеріалів, на підставі яких 30 квітня 2004 р. Р.ПАКСАСУ було пред'явлене звинувачення за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу Литви, що передбачає покарання за розголошення державної таємниці. Того ж дня за участю адвокатів Р.ПАКСАС був допитаний як звинувачуваний. Його свідчення фіксувалися на відеоплівку.

Якщо суд визнає екс-президента винним, Р.ПАКСАС може бути надалі позбавлений права обіймати певні пости і посади, йому може бути призначено штраф, обмеження свободи чи позбавлення волі строком до трьох років.

За грубі порушення Конституції і президентської присяги Р.ПАКСАСА 6 квітня у порядку парламентського імпічменту було усунуто з посади глави держави.

У червні в Литві відбулися дострокові вибори президента. Новим керівником країни став Валдас АДАМКУС.
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект