НОВИНИ

24.11.2011 | Єгипет: «владу цивільним негайно»
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Протести в Єгипті тривають уже п’ять днів, незважаючи на обіцянки військових правителів країни провести президентські вибори наступного року та передати владу цивільним.

Сутички протестувальників і поліції, які за кілька днів уже забрали життя понад трьох десятків осіб, не припинялися і в середу. Найбільші сутички відбулися поблизу центральної площі Каїра, Тахрір. Але протести поширилися і на інші міста країни. В Александрії загинуло щонайменше 5 осіб, 28 були поранені під час сутичок із силами безпеки.

Гнів маніфестантів викликає той факт, що після вигнання багатолітнього правителя Єгипту Хосні Мубарака у лютому влада опинилася в руках його міністра оборони, маршала Мохамеда Хусейна Тантаві. Він очолив Верховну раду збройних сил, яка має всю повноту влади в країні. І хоча він пообіцяв провести президентські вибори влітку наступного року і передати владу цивільним, протестувальники вимагають, щоб передача влади відбулася негайно.

Один із понад 100 тисяч протестувальників, які зібралися на площі Тахрір, Мохамед Адб, говорить, що на площу прийшла єгипетська інтелігенція, і проти неї не потрібно використовувати методи, якими «прославився» попередній диктатор.

«Тут добрі, шановані люди, лікарі, інженери. Тут немає хуліганів. Я приїхав із іншого міста, щоб самому пересвідчитись, чи протестувальники праві чи н праві. Але сили безпеки самі підпалюють будинки, щоб сказати, що це робимо ми», – говорить протестувальник.

Уряд пішов – влада залишилася у військових

Унаслідок протестів, що тривають уже п’ять днів, у відставку пішов уряд країни на чолі з прем’єр-міністром Ессамом Шарафом. Але багатьох непокоять пропозиції цього кабінету щодо нової конституції. Згідно з цими пропозиціямі, армія залишиться непідконтрольною цивільним.

Тим часом, проурядова газета «Аль-Акбар» повідомила про «Другу революцію», а в своєму редакційному коментарі видання попередило, що «найнебезпечніше, що могло б статися, – погіршення взаємин між армією і народом».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект