НОВИНИ

24.11.2011 | Рінат Ахметов – надія української дипломатії
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

До України у середу з неофіційним візитом на запрошення донецького бізнесмена Ріната Ахметова приїхали міністри закордонних справ Польщі та Швеції Радослав Сікорський та Карл Більдт. Зустріч міністрів формально присвячена футболу. Міністри зголосилися відвідати донецький стадіон, аби у компанії українського мільярдера Ахметова переглянути футбольний матч Ліги чемпіонів «Шахтар» – «Порту».

У прес-службі футбольного клубу «Шахтар» Deutsche Welle повідомили, що візит неформальний. «Це особиста справа і бажання президента футбольного клуба, запрошувати тих чи інших осіб на футбольні матчі», - сказала у клубі. Прес-секретар Ріната Ахметова Олена Довженко зазначила у розмові з кореспондентом DW: «Міністрів закордонних справ Швеції та Польщі було запрошено відвідати матчі Ліги чемпіонів за участі ФК Шахтар. Запрошував особисто Рінат Ахметов».

«Ефективна контактна персона»

Як повідомляє Польська пресова агенція із посиланням на речника МЗС Польщі Марцина Босацького, серед тем, які підніматимуться під час розмови міністрів з Рінатом Ахметовим, зокрема, політична ситуація в Україні та перспективи європейської інтеграції.

«Вочевидь, будуть обговорюватися доля Тимошенко та подальші перспективи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.  В цьому плані, враховуючи вплив Ахметова в країні, він - ефективна контактна персона. Утім, це не дуже добрий сигнал для  Януковича. Коли відносини  на офіційному рівні заходять в глухий кут, тоді то і  починається так звана «човникова дипломатія», - зазначив донецький оглядач Олександр  Клюжев.

Ахметов замість Януковича

Політолог Сергій Донський також переконаний, що топ-темою буде блокування українського євроінтеграційного процесу. «Президент Янукович розуміє, що він небажаний гість у Брюсселі. Тай й там офіційно не хочуть зустрічатися з ним у Києві. Тож пішли на діалог таким неформальним способом», - прокоментував Deutsche Welle Донський. Він впевнений, що футбол вибрали саме для того, аби «зберегти обличчя»  і  вирішити всі політичні справи «завуальовано» . Поза тим інформації про те, що Віктор Янукович буде присутній на футбольному матчі у Донецьку немає.

Голова правління польсько-української фундації ПАУСІ Тарас Возняк вважає, що закордонні міністри приїхали до Ріната Ахметова, аби через бізнес спробувати натиснути на українське керівництво. «Світ пробує впливати на ще тверезих українців, аби в популярній формі їм пояснити, що очікує їхній бізнес, якщо Україна зверне з європейського шляху», - сказав Deutsche Welle представник польсько-української фундації.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект