НОВИНИ

23.11.2011 | Китай спокушає Україну кредитом "без головного болю"?
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Китайська пропозиція надійшла по тому, як 18 листопада Міжнародний валютний фонд у своєму звіті розкритикував брак структурних реформ в Україні. "Ключовий висновок пiсля аналiзу - важливiсть вiдповiдального керiвництва, але немає чiткої вiдповiдi, як цього досягти в Українi", - йдеться у звiтi. В результаті невиконання вимог МВФ, цього року Україна так і не отримає запланованих раніше траншів багатомільярдного кредиту. На це прем'єр Азаров нещодавно заявив, що уряд «не потребує зовнішньої фінансової допомоги».

Директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський сказав в інтерв'ю Deutsche Welle, що оцінювати доцільність будь-якого кредиту слід за двома критеріями: які умови його надання та на що він буде використаний. Кредити МВФ, за словами економіста, є найдешевшими у світі. Але містять в собі зобов'язання зі впровадження економічних змін, які мають призвести до розв’язання нинішніх проблем з державними фінансами.

Непростий партнер

Натомість Китай, як зазначив експерт, "ніколи не був простим партнером". А його кредити, як правило, місять в собі умову або закуповувати китайські товари, або використовувати китайські технології чи китайську робочу силу. Наразі умови Пекіна невідомі, але, як вважає Бураковський, марно сподіватися на те, аби він був адекватною заміною кредитів МВФ.

Економіст впевнений, що в українського уряду "є дуже велика спокуса використати позичені кошти в ручному режимі, тим більше, що наближаються парламентські вибори". Але в подальшому такі дії можуть обернутися новими проблемами, застеріг Бураковський. Він нагадав про гіркий досвід Греції, яка свого часу також не встояла перед спокусою боргових коштів. "Захоплення життям у борг заводить цілі країни у такі проблеми, які доводиться вирішувати довгі роки", – попереджає економіст.

Слідами Лукашенка?

У вересні на пропозицію Китаю про фінансову допомогу пристав президент Білорусі Олександр Лукашенко. Це сталося після того, як МВФ відмовив Мінську, за словами білоруського президента, «з політичних мотивів». Пекін надасть уряду Білорусі кредит у мільярд доларів «для реалізації спільних проектів». Жодних вимог щодо економічних реформ у Білорусі Китай не висуває. У Мінську останнім часом називають китайців головними претендентами на приватизацію стратегічних підприємств країни.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект