НОВИНИ

22.11.2011 | Саміт Україна-ЄС не виправдає українських очікувань - Борис Тарасюк
Джерело - УКРІНФОРМ

Саміт "Україна-ЄС" 19 грудня цього року, під час якого заплановано парафувати Угоду про асоціацію, стане "малоприємним" для української сторони. Таку думку під час міжнародної конференції "Євроінтеграційний поступ України під час головування Польщі в ЄС: очікування та перспективи на майбутнє" у Києві висловив голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк.

"Ми вже чули і від української, і від європейської сторони, що, очевидно, варто чекати парафування угоди про асоціацію під час саміту (Україна-ЄС, 19 грудня 2011 року - ред.). Думаю, що саміт, якщо він відбудеться, буде малоприємним для української сторони, тому що потенціал невдоволення з боку Європейського Союзу свідчить про те, що українська сторона повинна змінити свою поведінку", - сказав він.

За словами Б.Тарасюка, проблеми, які існують у процесі укладання Угоди про асоціацію, відносяться до української сторони. Це засвідчує резолюція Європарламенту, яка була прийнята 27 жовтня цього року. Вона "свідчить про серйозну стурбованість в Європарламенті станом демократії в Україні", зазначив він.

Б.Тарасюк також наголосив на тому, що польське головування в ЄС зробило все можливе для того, щоб сприяти реалізації необхідних цілей України. "Польська сторона знову продемонструвала свою послідовність в тому, що стосується підтримки європейської інтеграції України", - підкреслив голова Комітету ВР. Польща, за його словами, зробила усе можливе для успішного завершення переговорів між Україною та ЄС, а також "для реалізації тієї мети, яка була й залишається стратегічною для України".

Водночас, Б.Тарасюк стверджує, що українська сторона не виконала свою частину зобов'язань. "На жаль, саме під час польського головування були певні політичні події, які серйозно поставили під загрозу сам процес укладання Угоди", - нагадав Б.Тарасюк.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6151. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект