НОВИНИ

22.11.2011 | США та союзники запроваджують нові санкції проти Ірану
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

США, Великобританія та Канада запроваджують нові санкції проти Ірану – через його ядерну програму. Американські санкції спрямовані проти енергетичної і нафтохімічної галузей промисловості Ірану.

Міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер також закликає провідні банки світу відмовитися від ведення бізнесу з Іраном.

«Якщо ви представляєте фінансову установу в будь-якому куточку світу і маєте угоди з центральним банком Ірану або будь-яким іншим іранським банком, то ризикуєте підтримати незаконну діяльність Ірану, його прагнення до ядерної зброї, підтримку тероризму і зусилля цієї країни, щоб уникнути санкцій», – сказав міністр фінансів США.

Президент США Барак Обама у письмовій заяві відзначає, що Іран обрав шлях міжнародної ізоляції і що США та їхні союзники надалі тиснутимуть на Іран, щоб ця країна відмовилася від ядерної програми.

Раніше в понеділок уряд Великобританії вирішив перервати всі зв’язки між британськими та іранськими банками. Того ж дня міністр закордонних справ Канади Джон Бейрд заявив, що його країна також заблокує всі фінансові операції з іранськими банками.

Посилення санкцій проти Тегерана сталося після оприлюднення доповіді МАГАТЕ, в якій уперше міститься пряма стурбованість, що Іран може працювати над створенням ядерної зброї.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект