НОВИНИ

18.11.2011 | Євродепутат: цього року Угоду про асоціацію вже не підписати
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Зроблено ще один важливий крок до завершення процесу укладання Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. У четвер комітету Європарламенту з питань зовнішньої політики ухвалив рекомендації для Європейської комісії та Ради ЄС щодо переговорів з Києвом по цій угоді. Отже, тепер після профільного комітету і Європейський парламент рекомендуватиме зробити все, аби парафувати Угоду до кінця року.

Однак, враховуючи актуальну політичну ситуацію в Україні, прогнозувати подальший розвиток нині не береться ніхто. Євродепутат Павел Ковал у розмові з Deutsche Welle вказав на невизначеність ситуації. «Ми всі чекатимемо до останнього моменту, до саміту Україна-ЄС у грудні в Києві. Тільки тоді стане відомо, чи вдасться парафувати документ. Хоча вже зараз зрозуміло, що підписати Угоду, навіть якщо вона і буде парафована, до кінця року не можливо», - наголосив європейський політик.

Усе залежатиме від політичних рішень

Парафування угоди, на думку Ковала, залежатиме виключно від політичних рішень як української влади, так і Європейської комісії. «В цьому контексті рішення прийматимуться на високому політичному рівні», - наголосив він. Ухвалюючи рекомендації в профільному комітеті, євродепутати наголосили на необхідності забезпечення Києвом як проведення реформ, так і укріплення демократичних цінностей.

Не забули й про справу Юлії Тимошенко. На думку депутатів Європарламенту, ця справа сприймається або як помста, або як спроба відсторонити опозицію від політичних процесів. Тому рекомендації містять заклик гарантувати участь Юлії Тимошенко й інших представників опозиції як в актуальному політичному житті, так і в майбутніх виборах.

«Європейська перспектива» не зникла

Ковал, однак, відверто визнав, що проголосовані рекомендації не зможуть вплинути на розвиток подій. Їхня важливість, за його словами, полягає в тому, що Європарламент не надав аргументів тим, хто критично ставиться до європейської інтеграції України і прагнув би заблокувати процес парафування Угоди про асоціацію.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект