НОВИНИ

18.11.2011 | Італію охопили антиурядові страйки
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Десятки тисяч італійців, більшість з яких - студенти, в четвер вийшли на вулиці, протестуючи проти нового уряду, главою якого є Маріо Монті. Студенти виступають більш як у 60 містах Італії, вимагаючи від уряду уваги до проблем молоді, повідомляють місцеві ЗМІ.

На вулицях Мілана сотні студентів висловлюють свій протест "уряду банкірів", скандуючи "Ми не будемо платити за кризу!". Поліцейські застосовують силу в спробах не пропустити демонстрантів до будинку університету Бокконі, який очолює новий прем'єр-міністр країни. Протести проходять також у Римі, Турині, Палермо і Болоньї та інших містах країни.

У Палермо маніфестанти спробували взяти штурмом відділення банку Intesa Sanpaolo, генеральний директор якого Коррадо Пассера зайняв у новому уряді посаду міністра інфраструктури і промисловості. У Римі студенти університетів і профспілки "Кобус" і "Куб" виступають проти "лібералістської і капіталістичної" політики нового прем'єра. Більше сотні студентів, які зібралися перед університетом Ла Сапієнца, виступили проти скорочення бюджету на освіту, яке було запроваджене ще під час уряду Сільвіо Берлусконі.

Крім того, в країні проходить загальний транспортний страйк. Співробітники громадського транспорту обіцяють не працювати протягом доби.

Як повідомляло агентство, напередодні під керівництвом М.Монті був сформований новий уряд із 16 міністрів, жоден з яких ніколи не займав міністерські посади. Антикризовий уряд складається з банкірів, безпартійних технократів і представників академічних кіл. М.Монті оприлюднив у четвер антикризову програму, пообіцявши в терміновому порядку провести всі необхідні дії для запобігання фінансовій катастрофі. Згідно з програмою, заплановано реформування соціальної сфери, ринку праці Італії, а також ряд податкових реформ.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект