НОВИНИ

14.11.2011 | Обамі не вдалося вмовити Медведєва та Ху Дзіньтао щодо Ірану?
Джерело - Українська енергетика

Президент США Барак Обама підштовхував скептично налаштованих лідерів Росії та Китаю підтримати приборкання амбіцій Ірану в ядерній сфері, не отримавши публічної підтримки від жодного з них.



Ні президент Росії Дмитро Медведєв, ні президент Китаю Ху Дзіньтао не висловили публічної підтримки заклику президента США Барака Обами до солідарності щодо поновленого занепокоєння ядерною програмою Ірану після окремих переговорів кожного під час Економічного саміту Тихоокеанського регіону.



Росія та Китай висловилися напередодні проти нових санкцій щодо Ірану після публікації нової доповіді МАГАТЕ, в якій йшлося про можливе військове призначення ядерної програми Ірану.



Під час брифінгу з президентом Росії Медведєвим, Обама заявив, що обидві сторони «підтвердили свій намір працювати над формуванням спільної відповіді» щодо Ірану. Після цього він мав зустріч з президентом Китаю. Обама заявив, що він та китайський лідер хочуть впевнитися, що Іран дотримується «міжнародних правил і норм». У своїх коментарях Медведєв змовчав щодо Ірану, підтвердивши лише, що тема обговорювалася. Ху Дзіньтао взагалі не згадував про Іран.



Помічники президента США пізніше наполягали, що Росія та Китай залишаються на єдиній з США та іншими союзниками позиції в запобіганні створення Іраном ядерної зброї, і що Обама, Ху Дзіньтао та Медведєв домовилися працювати над наступними кроками. Заступник радника з питань національної безпеки Бен Родес заявив, що нові звинувачення щодо програм Ірану вимагають міжнародної відповіді. «Я думаю, що росіяни та китайці це розуміють. Ми збираємося працювати з ними, щоб сформувати цю відповідь».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6128. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект