НОВИНИ

14.11.2011 | Керівництво Євросоюзу привітало призначення Маріо Монті прем'єром Італії
Джерело - Korespondent

Голова Європейської ради Херман ван Ромпей і голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу привітали призначення Маріо Монті новим прем'єр-міністром Італії.

Керівництво Євросоюзу привітало призначення Маріо Монті прем'єром Італії

Керівники інституцій ЄС назвали це кадрове рішення "обнадійливим кроком", що свідчить про рішучість італійської влади подолати кризу суверенного боргу.

"Відповідно до рішення саміту єврозони від 26 жовтня Єврокомісія буде продовжувати стежити за здійсненням заходів, що вживаються Італією з метою проведення політики, яка сприяє (економічному) зростанню і зайнятості", - сказано в спільній заяві ван Ромпея і Баррозу.

Президент Італії Джорджо Наполітано призначив у неділю ввечері відомого економіста, екс-голову Антимонопольного комітету ЄС Маріо Монті новим прем'єр-міністром країни, сказано в заяві президентського палацу.

Таке рішення очільник держави ухвалив після проведення консультацій з представниками всіх парламентських партій, груп і об'єднань, головами обох палат національного парламенту, а також з попередніми президентами республіки і довічними сенаторами.

Наполітано також доручив Монті сформувати новий кабінет міністрів.

Лідер владної партії Народ свободи Сильвіо Берлусконі, який займав пост голови уряду протягом останніх трьох з половиною років, в суботу ввечері пішов у відставку, що стало наслідком політичної кризи.

Вона вибухнула на тлі серйозних фінансово-економічних труднощів, яких зазнає останнім часом офіційний Рим.

Новий прем'єр-міністр, який вийшов до журналістів після зустрічі з президентом Республіки, пообіцяв, що працюватиме на посаді голови уряду "з почуттям відповідальності" і глибокою повагою до парламенту і представлених у ньому політичних сил.

Монті зазначив, що зараз складний період для Італії, однак країна зможе подолати боргову кризу, якщо для цього вживатимуть "спільних зусиль".

"Італія має бути елементом сили, а не слабкості в ЄС", - вважає він.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект