НОВИНИ

11.11.2011 | Український корвет буде без російського озброєння - Михайло Єжель
За матеріалами - ЦВППБ

Озброєння російського виробництва не буде встановлюватися на новому українському військовому кораблі класу "корвет". Про це журналістам повідомив міністр оборони України Михайло Єжель.

"Вже визначена зброя, яка буде закуповуватися у Франції, в Італії. Російського озброєння не буде", - сказав М. Єжель.

За його словами, вартість ракет російського виробництва вища від західних. Усього передбачається провести закупівлі у 18 виробників. Крім озброєння, яке буде придбане у Франції та Італії, в США планується закупити дизельні генератори корабля.

На закупівлю озброєння і модернізацію пунктів базування кораблів буде витрачено 4,1 млрд гривень, додав міністр оборони України.

За його словами, під час будівництва головної партії на частку українських виробників і постачальників припадає 72% робіт, на іноземних - 28%.

Як повідомляло Українське національне інформагентство, уряд України 9 листопада затвердив Держпрограму будівництва нового корабля класу "корвет". Партія буде складатися з 4 корветів, здача головного корабля замовнику намічена на 2016 рік. Перший корабель цієї серії був закладений в травні цього року на Чорноморському суднобудівному заводі і отримав назву "Володимир Великий".

Корабель передбачається озброїти протикорабельними ракетами з можливістю ураження берегових цілей EXOCET MM40 Block3 з дальністю дії до 200 кілометрів. Корвет буде нести 8 таких ракет. Ця ж фірма забезпечить і зенітно-ракетну установку проекту 58250.

У грудні 2009 року Міноборони України і ДАХК "Чорноморський суднобудівний завод" (Миколаїв) за підсумками тендера військового відомства підписали контракт на виконання держоборонзамовлення з будівництва кораблів класу "корвет" для ВМС країни. Розробником проекту виступило казенне підприємство "Дослідницько-проектний центр кораблебудування" (Миколаїв). Автономність плавання військового корабля, який буде діяти не тільки в операційній зоні Чорного, але і Середземного морів, - 30 діб, водотоннажність - 2,5 тис. тонн.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект