НОВИНИ

09.11.2011 | Франція пригрозила Ірану "безпрецедентними за розмахом" санкціями
Джерело - Korespondent

Глава МЗС Франції Ален Жюппе заявив, що РБ ООН необхідно зібратися для розгляду доповіді МАГАТЕ про ядерну програму Ірану, і в разі небажання Тегерана йти на співпрацю ввести "безпрецедентні за розмахом" санкції.

Франція пригрозила Ірану "безпрецедентними за розмахом" санкціями 
АР

"Рада керівників МАГАТЕ повинна беззастережно засудити поведінку Ірану. Також настійно необхідні збори Ради безпеки ООН. Необхідні суворі санкції, які перешкодять Ірану продовжувати діяльність, що порушує міжнародне законодавство", - заявив Жюппе в ефірі радіостанції RFI.

Він додав, що якщо Іран відмовиться від відповідальної співпраці з міжнародним співтовариством з цього питання, прийняті проти Тегерана санкції повинні бути "безпрецедентними за розмахом".

У свою чергу, міністр оборони Франції Жерар Лонге також заявив, що питання покарання Ірану може бути вирішено за допомогою посилення санкцій без використання військової сили: "В сфері економіки, технології та промисловості ми можемо піти ще далі (вводячи нові санкції), не вдаючись до військової сили".

Нагадаємо, 8 листопада західні ЗМІ навели цитати з доповіді МАГАТЕ, в якій говорилося, що Іран до 2003 року вів роботи, спрямовані на створення ядерної зброї, і що така діяльність може відбуватися і сьогодні.

За даними Associated Press, Іран, зокрема, таємно здобував обладнання та документацію, необхідні для створення ядерної зброї, проводив випробування вибухових речовин і детонаторів, здійснював комп'ютерне моделювання ядерної боєголовки.

Крім того, Тегеран вів роботи з підготовки до випробування ядерного заряду, а також проводив дослідно-конструкторські роботи щодо встановлення ядерного боєприпасу на ракету середньої дальності Шахаб-3, яка здатна вражати цілі на території Ізраїлю - найбільш вірогідного противника Ірану.

Раніше минулого тижня ізраїльські ЗМІ повідомили про те, що прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху нібито намагається заручитися підтримкою більшості ключових міністрів для проведення можливої ​​військової операції проти Ірану з метою знищення його ядерних об'єктів.

4 листопада президент Ізраїлю Шимон Перес заявив, що Ізраїль схиляється до військового вирішення іранської погрози більше, ніж до дипломатичного. У відповідь президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад заявив, що "сіоністи і Захід не наважаться завдати удару" по Ісламській республіці.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект