НОВИНИ

28.02.2005 | Німецькі ЗМІ про виступ Ющенка у Страсбурзі
Джерело - Obozrevatel

Виступ українського президента Віктора Ющенка перед депутатами Європарламенту в Страсбурзі дав плідний ґрунт для коментарів у німецькій пресі. Газета ҐЕНЕРАЛЬ-АНЦАЙҐЕР, зокрема, пише:



Дуже швидко нові друзі можуть перетворитися на проблему. Ще кілька тижнів тому Європа активізовувала зусилля для підтримки українського опозиційного політика Віктора Ющенка, обіцяла надати йому будь-яку допомогу. Нині він – вже президент, а Європейський Союз не має ні найменшого поняття, як тепер вгамувати розбуджені надії українців. Грошей не вистачає навіть на нинішніх 25 членів, а тут ще й Туреччина напирає, а за нею – Україна. Але той, хто хоче бути чесним, не має права зачиняти двері перед носом у Києва.


ГЕНЕРАЛЬ-АНЦАЙҐЕР  звертає увагу на такий момент:


Ющенко налаштований ще рішучіше за турецький уряд перебудувати країну в усіх аспектах за європейськими стандартами. Його промова перед депутатами Європейського парламенту звучала як відповідь за кожним пунктом на список вимог щодо вступу, які Брюссель зазвичай виставляє країні-кандидату. Можна сказати, що український президент подав бездоганну заявку на вступ. Тепер Євросоюзу буде дуже складно відмовити його країні. Якщо бути відвертим, то Хорватія й Румунія, які планують влитися в ЄС 2007-го року нині перебувають значно далі від європейських стандартів, - зауважує ҐЕНЕРАЛЬ-АНЦАЙҐЕР.


Газета ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНҐ радить у своєму коментарі як Києву, так і Брюсселю, утриматися поки що від укладання часових планів вступу України до Євросоюзу:


Довгі роки за часів режиму Кучми реформатори в Україні залишалися упослідженими. Тепер вони прийшли до влади і бажають негайно вгамувати свою спрагу добробуту та стабільності. Світова організація торгівлі, НАТО, Євопейський Союз – як політичний ненажера Віктор Ющенко бажає увести свою країну в усі ці організації. А у випадку з ЄС він навіть пропонує власний часовий план. Але такого пориву не може витримати навіть позитивно налаштований до України Євросоюз. Не варто передавати куті меду, застерігають українця в Брюсселі. Хто занадто підганяє, той може розбудити недовіру. А Україні цього аж ніяк не потрібно, підкреслює ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНҐ і продовжує:


Приклад Румунії засвідчує, що навіть на завершальній стадії переговорів про вступ страх перед тим, що країні не вдасться подолати корупцію, ще настільки великий, що деякі депутати Європарламенту починають говорити про поспішність рішення. Україні теж необхідно скинути багато старих баластів, аби одного дня стати придатною для вступу до ЄС. А з різними недозрілими часовими планами обидві сторони – як Брюссель, так і Київ – повинні поводитися дуже обережно. Брюссель – аби не переборщити з експансійними бажаннями, Київ – аби у сп"янілого від революції народу не наступило згодом тяжкого похмілля, -


застерігає ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНҐ і веде далі:


Але водночас: поза межами всяких часових планів і на тлі дебатів навколо турецького питання Україна може з повним правом висувати претензію на вступ до Євросоюзу у довготерміновій перспективі. Якщо вперто відкидати цю претензію, то це може дуже нашкодити перебігу реформ в Україні, навіть спричинити зворотній процес, та призвести до того, що наступником Ющенка стане або націоналістично, або проросійськи налаштований президент. Водночас реальне бачення перспектив членства у Євросоюзі може об"єднати увесь народ навколо реформістського курсу, – переконана ЗЮДДОЙЧЕ ЦАЙТУНҐ, пише "Німецька хвиля".


Продовжуючи тему, газета НОЙЕ ЦЮРХЕР ЦАЙТУНҐ у статті «Від пасинка до улюблено синочка» вказала на стрімке зростання інвестиційної привабливості України:


Просто неймовірно, як багато можуть народити кілька бурхливих тижнів. Роками Україна залишалася пасинком міжнародних інвесторів. Відсутність ринкових відносин, корупція, живуча мафія робили вхід у колишню житницю Європи дуже ризикованою авантюрою, від якої відмовляли всі радники... Тут замість Кучми прийшов Ющенко і зненацька стало все зовсім по-іншому. Новий уряд під проводом Юлії Тимошенко ще не встиг нічого зробити, а в Європі вже панує ейфоричний настрій та оптимізм... Безумовно, зміна влади в Києві є дуже втішною подією, але до всього слід підходити з обережністю. Чи вдалося Ющенкові усунути неринкові відносини в економіці, чи ліквідовано корупцію, чи подолано мафію? На ці запитання ще ніхто не ризикне дати впевнену відповідь, - зазначає газета НОЙЕ ЦЮРХЕР ЦАЙТУНҐ.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6670. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект