НОВИНИ

09.11.2011 | Опозиція закликала Берлусконі піти у відставку
Джерело - ВВС, УКРІНФОРМ

Ключове голосування парламенту Італії по бюджету показало, що прем'єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі втратив підтримку більшості членів парламенту. Одразу після голосування опозиція за підтримки союзників прем'єра по коаліції закликала главу уряду піти у відставку.

"Уряд більше не має більшості у цій палаті /нижній. - Ред./... Я прошу Вас, пане прем'єр-міністре, нарешті взяти до уваги ситуацію, що склалася, і піти у відставку", - заявив лідер опозиції П'єр Луїджі Берсані одразу після голосування по бюджету у нижній палаті парламенту. До цього заклику приєдналися і союзники прем'єр-міністра по коаліції, включаючи впливову регіональну партію "Північна ліга".

Під час голосування у вівторок главі кабінету удалося добитися схвалення парламентом законопроекту по новому бюджету Італії. Проте, за документ проголосували 308 депутатів при тому, що 321 утримався. Однак, законопроект пройшов процедуру твердження.

Як відзначають аналітики, тепер у С.Берлусконі є два варіанти. Перший - він вирушає до президента і заявляє, що у нього більше немає підтримки більшості, і це означає відставку. Другий варіант - опозиція виносить на обговорення питання про довіру кабінету. Теоретично голосування може відбутися вже наступного понеділка. Досі прем'єр відмовлявся піти у відставку, проте заявляв, що прийме рішення про своє політичне майбутнє після голосування по бюджету.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект