НОВИНИ

08.11.2011 | Лідери ФРН, РФ, Франції та Нідерландів запустили в експлуатацію першу гілку "Північного потоку"
Джерело - УКРІНФОРМ

Лідери Німеччини, Росії, Франції та Нідерландів у вівторок запустили в експлуатацію першу гілку газопроводу "Північний потік". Офіційна церемонія за участю канцлера ФРН Ангели Меркель, президента РФ Дмитра Медведєва, прем'єр-міністрів Франції та Нідерландів Франсуа Фійона і Марка Рютте відбулася у німецькому Любміні (федеральна земля Мекленбург - Передня Померанія).

Лідери ФРН, РФ, Франції та Нідерландів запустили в експлуатацію першу гілку "Північного потоку"

"Сьогодні російський газ вперше потрапить до європейських споживачів по дну Балтійського моря", - заявив на церемонії відкриття газопроводу керівник консорціуму Nord Stream AG Маттіас Варніг. Символічний газовий кран він відкрив у Любміні разом з лідерами країн-учасниць проекту, керівниками компаній-акціонерів, а також єврокомісаром з питань енергетики Гюнтером Оттінгером, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу в ФРН.

Канцлер ФРН назвала "Північний потік" стратегічним проектом, який "внесе надійність у сферу енергопостачання". "Для Європи дуже важлива диверсифікація шляхів енергопостачання, і цей проект є важливим кроком у цьому напрямку", - сказала А.Меркель під час урочистого заходу у Любміні.

Президент Росії запевнив, що новий газопровід сприятиме зміцненню енергетичної безпеки в Європі. "Ця довгоочікувана подія сприятиме зміцненню режиму безпеки, включаючи енергетичну безпеку в Європі", - сказав він. За його словами, Росія і надалі нарощуватиме енергетичну співпрацю з Європою. За прогнозами Д.Медведєва, обсяг експорту російського газу до європейських країн до 2020 року може зрости до 200 млрд кубометрів на рік.

Єврокомісар з питань енергетики підкреслив важливість "Північного потоку" для європейського енергетичного ринку. Водночас, за його словами, це не означатиме зменшення ролі інших шляхів транспортування газу, адже потреба Європи в блакитному паливі з роками зростатиме. "Шляхи транспортування газу в Європу через Україну та Білорусь будуть і надалі використовуватися", - запевнив Г.Оттінгер.

Будівництво першої гілки газопроводу почалося в квітні 2010 року і було завершене у червні цього року. Через неї планується транспортувати 27,5 млрд кубометрів газу на рік. У вересні голова уряду РФ Володимир Путін та екс-канцлер ФРН Герхард Шредер дали старт для заповнення труби технологічним газом. Пропускна можливість газопроводу на першому етапі становитиме 1 млн кубометрів газу на годину.

Як повідомляло агентство, "Північний потік" загальною довжиною 1224 км та вартістю у 7,4 млрд євро проходить по дну Балтійського моря від російського Виборга до німецького Любміна, у тому числі, через територіальні води Данії, Фінляндії та Швеції. За його допомогою в країни ЄС з Росії переправлятиметься 55 млрд кубометрів газу на рік, чого вистачатиме для задоволення потреб у блакитному паливі для 26 мільйонів господарств. Другу гілку газопроводу, яка готова вже майже на 70%, планується здати в експлуатацію восени наступного року.

У консорціумі "Nord Stream" російському "Газпрому" належить 51% акцій, по 15,5% - німецьким енергетичним концернам Wintershall (BASF Group) і E.ON Ruhrgas, по 9% - нідерландській компанії Gasunie та французькій GDF Suez. Сировинна база "Північного потоку" - Південно-російське та Штокмановське газові родовища.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект