НОВИНИ

08.11.2011 | ЄС має намір збільшити стабілізаційний фонд до кінця листопада
Джерело - Korespondent

Міністри фінансів єврозони планують завершити технічну роботу щодо збільшення антикризового фонду приблизно до 1 трильйона євро до кінця листопада і запустити його в грудні, щоб захистити від можливих боргових проблем такі країни, як Італія.

ЄС має намір збільшити стабілізаційний фонд до кінця листопада

Міністри з 17 країн валютного блоку, які входять до Єврогрупи, в понеділок розкрили деякі деталі двох варіантів надання фінансового плеча стабілізаційному фонду розміром 440 мільярдів євро.

"Ми маємо намір завершити роботу над технічними деталями двох сценаріїв до кінця листопада і створити збірку основоположних принципів, які будуть схвалені Єврогрупою, щоб у грудні можна було розпочати реалізацію", - сказав президент групи міністрів Жан-Клод Юнкер на прес-конференції.

Необхідність підвищити антикризовий фонд єврозони посилилася у понеділок, оскільки вартість запозичення для Італії оновила рекорд 14 років і наблизилася до критичного рівня, за яким країна навряд чи зможе знайти джерела фінансування без підтримки міжнародних кредиторів. Борговий ринок роздуває ставку прибутковості за облігаціями Італії, вважаючи, що уряд країни не в змозі навести лад у бюджеті.

З травня 2010 року ринки відрізали від фінансування Грецію, Ірландію та Португалію через роздуті борги периферійних країн єврозони, змушуючи їх по черзі просити підтримки в Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду.

Греції до середини грудня потрібні чергові 8 мільярдів євро з виділеного для неї пакета, щоб уникнути банкрутства.

Юнкер сказав, що транш, швидше за все, буде схвалено міністрами єврозони до кінця листопада, можливо, в ході телеконференції, якщо коаліційний уряд Греції в письмовій формі погодиться на умови фінансування.

Але якщо гроші потрібні Італії - третій економіці валютного блоку, коштів стабфонду буде недостатньо. Лідери єврозони хочуть підвищити його "боєздатність" в чотири або п'ять разів за рахунок фінансово-кредитних інструментів.

 

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект