НОВИНИ

08.11.2011 | Сьогодні Росія і Німеччина запустять газопровід Північний потік
Джерело - Korespondent

У німецькому Любміні Дмитро Медведєв і Ангела Меркель дадуть офіційний старт роботі газопроводу Північний потік - найбільш протяжному у світі 1224-кілометровому морському трубопроводу.

Сьогодні Росія і Німеччина запустять газопровід Північний потік

За даними російської сторони, будівництво Північного потоку обійшлося в 8,8 млрд євро.

Із запуском Північного потоку Україна втрачає ексклюзивне становище країни-транзитера російського газу до Європи, заявив тоді прем'єр-міністр Росії Володимир Путін.

Угоду про будівництво Північного потоку було підписано на початку вересня 2005 в ході візиту Володимира Путіна, який в той момент займав президентську посаду, до Німеччини.

Газ по новому трубопроводу буде транспортуватися до Німеччини і далі в інші європейські країни в обхід території України та Польщі.

Згідно з планами Газпрому, друга лінія підводного газопроводу буде запущена наступного року.

Цільовими ринками поставок Північним потоком є Німеччина, Великобританія, Нідерланди, Франція, Данія та інші країни.

Газопровід складається з двох ниток з пропускною здатністю 27,5 мільярда кубометрів газу на рік кожна.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch вже порахувало, що запуск нового газопроводу може негативно вплинути на розвиток компанії Нафтогаз України. На думку експертів Fitch, обсяг транспортування газу і виручка цієї компанії знизяться приблизно на 20%.

Запуск газопроводу фактично означає ослаблення позицій України - в тому числі і на переговорах щодо найбільш спірної проблеми двосторонніх відносин з Росією: формування ціни на газ.

На думку Києва, Росія щосили користується становищем монопольного постачальника, вимагаючи за свій газ непомірну і несправедливу ціну. Президент України Віктор Янукович вже неодноразово вимагав перегляду газових угод 2009 року, укладених при прем'єрі Юлії Тимошенко.

Раніше глава Газпрому Олексій Міллер говорив, що Україна "сіла в потяг під назвою "дешевий російський газ", який може завести цю країну в глухий кут.

У критиці Росії Україну підтримала Польща. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорські порівняв цей російсько-німецький проект з пактом Молотова-Ріббентропа 1939 року, який у результаті було Німеччиною порушено.

Газопровід Північний потік, минаючи територію України та Польщі, проходить через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район Виборга) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда).

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект