НОВИНИ

04.11.2011 | Уряд Берлусконі знову без конкретних рішень
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Аби не приїхати на саміт "великої двадцятки" у Каннах з порожніми руками, прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі скликав у середу позачергове засідання свого уряду. Головне питання – шляхи виходу з боргової кризи. Італійські проблеми нині вважають другими за драматичністю в єврозоні після грецьких.

Однак очікуваних результатів зустріч уряду Берлусконі не принесла. Італійське керівництво погодилося на плани, не ухваливши конкретних рішень. Це поганий сигнал з країни, від якої очікують термінових конкретних кроків в напрямку подолання боргової проблеми. Розчарування велике ще й тому, що перед засіданням італійського уряду всі виходили з того, що буде ухвалено декрет, яким би одразу запроваджувалися конкретні антикризові заходи. Але цього не сталося.

Плани, знову плани…

Натомість Берлусконі узгодив зі своїми міністрами доповнення до вже розробленого закону про стабілізацію економіки країни. Цей закон має розглянути в п’ятницю італійський Сенат. Про які саме доповнення йдеться, офіційно не повідомляється. Аналітики ж виходять з того, що італійський уряд узгодив нові плани щодо реформування економіки та державного грошового сектору.

За інформацією з урядових кіл, ідеться про приватизацію державного майна і державних підприємств, а також про зниження податків для підприємств інфраструктури, зменшення бюрократії та поліпшення системи професійної освіти задля зменшення безробіття серед молоді. Про серйозну реформу ринку праці чи запровадження податків для багатих, очевидно, рішення ухвалено не було.

Берлусконі та його головний партнер в урядовій коаліції - Лега Норд - вже упродовж тривалого часу не можуть дійти згоди щодо заходів, потрібних для подолання великої державної заборгованості. Через значні економічні й фінансові проблеми, у купі з великим значення економіки Італії для ЄС, ця країна нині перетворилася на справжній фактор ризику для єврозони. Від італійського прем’єр-міністра очікують нині якомога швидших дієвих реформ.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект