НОВИНИ

03.11.2011 | Болгарія: новим президентом став представник урядової партії
За матеріалами - ВВС

У Болгарії завершився виборчий процес, унаслідок якого новим президентом став Росен Плевнелієв – кандидат урядової право-центристської партії ГЕРБ ("Громадяни за європейський розвиток Болгарії").


Болгарія: новим президентом став представник урядової партії


У другому турі виборів 30 жовтня він отримав 52,6%, згідно з офіційними результатами. Суперника Росена Плевнелієва – соціаліста Iвайло Калфіна - підтримали 47,2% виборців (у першому турі він мав 26,9%). Виборча активність під час другого туру склала майже 50%, що на 10% більше порівняно з першим туром.


Як свідчать результати другого туру, тепер партія, лідером якої є прем’єр Бойко Борисов, контролює не лише парламент і президентське крісло, але й отримала владу в майже всіх великих містах країни.


Саме про це попереджав конкурент Росена Плевнелієва – представник соціалістів Івайло Калфін. Але більшість болгар вирішили віддати владу в "одні руки" – партії ГЕРБ, яка побудувала виборчу кампанію свого кандидата на ідеї європейського розвитку Болгарії та віддалення від Росії, особливо російських енергетичних проектів.


Навіть підтримка партії етнічних турків – Руху за права і свободи (ДПС) – не врятувала Калфіна від поразки. Цікаво й те, що вперше ДПС не була на боці переможця виборів.


Як охарактеризували ситуацію болгарські оглядачі, після виборів болгарський прем'єр, який очолює виконавчу владу в країні, в тандемі з новообраним президентом має вирішити низку серйозних проблем, серед яких економічна криза в країні; статус Болгарії як найбіднішої серед країн ЄС, а також – вимоги Брюсселя показати більшу ефективність у боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, ще одним доказом яких стали й самі вибори.


Про масові випадки купівлі та продажу голосів під час обох турів інформували не лише болгарські, а й міжнародні засоби масової інформації.


Незважаючи на те, що болгар, які мають право на голос, згідно зі статистичними даними та останнім переписом населення, лише 6 мільйонів 85 тисяч, у виборчих списках їх налічується 6,9 мільйонів. Така розбіжність також підтримує підозри щодо маніпуляцій виборів і, можливо, саме тому до Болгарії прибула велика кількості міжнародних спостерігачів.


Популярність самого Борисова, якого часто можна побачити серед натовпу та на вулицях міст, відіграла, на думку аналітиків, значну роль у ході передвиборчої кампанії його колишнього міністра - новообраного президента Болгарії.


А перемога партії ГЄРБ не лише на президентських, а й місцевих виборах, які цього року в Болгарії проводились в один день, показала, що вплив прем’єра Борисова не лише не зменшився в середині його мандату, а, навпаки, зріс, незважаючи на політику суворого обмеження видатків та економії, яку веде Борисов та його кабінет.


Це за умов, що середня зарплата в країні - приблизно 360 євро - не підвищувалась протягом останніх двох років, а безробіття зросло до 9,4% у вересні. Європейський банк реконструкції та розвитку нещодавно зменшив свій прогноз росту болгарської економіки за 2011 рік до 1,6% .


Обіцянки Росена Плевнеліева, колишнього бізнесмена, про те, що він наполягатиме перед європейськими інституціями надати необхідні кошти для здійснення модернізації застарілої інфраструктури країни, справили серйозне враження на виборців.


Крім того, Плевнелієв обіцяв зробити дієвішими функції віце-президента, на посаду якого разом з ним була обрана колишній міністр юстиції Маргарита Попова, діяльність якої дуже високо цінують у Брюсселі за її зусилля збільшити ефективність судової системи Болгарії.


У своєму першому телеінтерв'ю після обрання президентом Росен Плевнеліев заявив, що головним пріоритетом на посаді вважає збереження стабільності в болгарському суспільстві.


Бо лише за умов стабільності, каже він, можливо забезпечити збалансований розвиток економіки Болгарії: "Іноземні інвестиції, нові підприємства, робочі місця, доходи на майбутні кілька років - все це можливо лише в тих країнах, які є стабільними".


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект