НОВИНИ

03.11.2011 | Республіканці вважають, що Америка має припинити роздавати гроші іншим
Джерело - Голос Америки

Після того як країни-члени ЮНЕСКО ухвалили рішення прийняти Палестину до цієї культурної, освітньої та наукової організації, США негайно позбавили ЮНЕСКО фінансування.

Багато в чому це рішення уряду віддзеркалює настрої серед американців, які потерпають від безробіття, змушені зважати на економічний спад і тому значно виваженіше ставляться до витрат на допомогу комусь поза Америкою. Ця тема стала одною із ключових для республіканських політиків, які прагнуть взяти участь у виборах президента США у 2012-му році.

Під час останніх республіканських дебатів у Лас-Вегасі, декілька кандидатів пообіцяли обмежити фінансову допомогу країнам світу.

Наприклад, представник лібертаріанського крила у Республіканській партії Рон Пол заявив, що зовнішня допомога з боку США, це по суті фінансування багатіїв у інших країни за рахунок бідних американців. А колишній губернатор штату Массачусетс Міт Ромні, який має найбільше симпатиків серед республіканців, вважає, що якщо американці економлять вдома, то мають обмежити і зовнішню допомогу.

«Зараз ми позичаємо у китайців, щоб поставити на ноги економіку США, а в результаті віддаємо ці гроші третій країні у вигляді гуманітарної допомоги. Хай вже самі китайці займаються благодійництвом», – заявив Ромін у ході дебатів у Лас-Вегасі.

Такі коментарі республіканських кандидатів викликали критику з боку християнських організацій, які мають чималий авторитет серед республіканських виборців.

Натомість експерти вказують, що американці насправді підтримують надання допомоги іншим країнам і навіть хотіли би збільшити її обсяги.

«Опитування показують, що американці розуміють, що ми живемо в глобальному суспільстві і пов’язані з людьми в інших країнах. Вони вважають обов’язком допомагати іншим», – каже Гезер Гарлбарт з Мережні національної безпки.

Водночас, за словами експерта, більшість американців навіть на уявляють, що нинішні обсяг зовнішньої допомоги, яку надає Америка, насправді становлять дуже незначну частку бюджетних витрат:

«Зовнішня допомога становиться менше 1% річних витрат США. В ході опитувань американці звичайно кажуть, що це аж 20%, і радять зменшити її до 5% чи 10%. Тож, якщо і робити саме те, що хочуть американці, то треба збільшувати обсяг зовнішньої допомоги мінімум у п’ять разів».

Чи вважають так само кандидати від республіканців можна буде дізнатись вже 15-го листопада, коли відбудуться чергові дебати кандидатів у президенти.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект