НОВИНИ

02.11.2011 | Новий президент Європейського центробанку взявся до своїх обов’язків
За матеріалами - Української служби "Радіо Свобода"

У вівторок офіційно розпочав свою роботу новий «містер євро», італієць Маріо Драґі. Зважаючи на становище боргової кризи та уповільнення економічного зростання, на нового керівника Європейського центробанку покладають великі сподівання, проте радикальних змін у політиці керування центробанком все ж таки не очікують.

Перед колишнім головою банку Італії Маріо Драгі, або, як його ще називають, «Супер Маріо», стоїть основне завдання – вивести європростір із боргової кризи.
 
Італієць поділяє погляди свого попередника щодо монетарної політики. Проте йому дісталась ціла низка невирішених питань, серед яких: чи буде Європейський центробанк виділяти мільярди на державні позики державам єврозони, що опинились у кризовому становищі? Чи повинен центробанк надалі збільшувати позиковий відсоток, щоб стримати розвиток інфляції, чи, навпаки, зменшувати – щоб дати поштовх економічному розвиткові, що, на думку експертів, навряд чи відбудеться?

Сам Маріо Драгі заявив, що без фінансово-бюджетної дисципліни економіка зростати не може.
 
Прагматик, який прораховує кожний крок
 
Нового керівника Європейського центробанку називають прагматиком, який прораховує кожний крок. Спостерігачі та експерти дискутують з приводу того, яким чином новий керівник здійснюватиме свою політику.
 
Експерт федеральної спілки громадських банків Німеччини Штефан Рабе, як і більшість німецьких фінансових фахівців, вважає, що Маріо Драгі продовжуватиме курс стабілізації свого попередника, а також сприятиме незалежності центрального банку від впливу політичних сил.
 
Експерти вказують і на те, що Маріо Драгі має необхідний досвід керівника світовими фінансовими установами. Італійський економіст закінчив римський університет «Ла Сапієнца». У Массачусетському технологічному університеті отримав ступінь доктора економічних наук. Був певний час виконавчим директором Світового банку та віце-головою в інвестиційному банку Goldman Sachs.

Обіймаючи посаду генерального директора італійської скарбниці, Драгі на початку 1990-х провів масивну програму приватизації та санації, що посприяло виведенню Італії з фінансової кризи. Свого часу Драґі працював і над тим, щоб Італія увійшла до європейського валютного союзу. Критикуючи дії італійського прем’єр-міністра Сільвіо Берлусконі та кризову політику у своїй країні, він виступає за впровадження негайних заходів економії бюджетних коштів.
 
На думку голови спілки іноземних банків Німеччини Олівера Вгґнера, новий керівник не матиме нічого проти здійснення державних позик проблемним країнам єврозони, що підпадає під певну критику з боку Німеччини, проте водночас сприятиме незалежності Європейського центробанку від впливу політики. «Обіймаючи посаду генерального директора італійської скарбниці та голови банку Італії, він ще й ще доводив, що діяльність фінансових установ не має підпадати під вплив політичних сил», – зазначає Ваґнер.
 
Кандидатуру Маріо Драгі на посаду голови Європейського центрального банку було затверджено на початку червня цього року. Свої обов’язки президента ЄЦБ він має виконувати упродовж восьми років.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект