НОВИНИ

01.11.2011 | ”Співпраця НАТО і України – це двостороння вулиця з активним рухом" – Д.Аппатурай
За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

У середу столицю України відвідав заступник помічника генерального секретаря НАТО Джеймз Аппатурай. Головним завданням своїх відвідин Києва після доволі складних переговорів у Москві офіційний представник Північноатлантичного альянсу назвав узгодження виконання Україною Плану дій з НАТО та визначення напрямків співпраці між Брюсселем і Києвом на майбутнє. У розмові з Радіо Свобода Аппатурай порівняв співробітництво НАТО і України із динамічним рухом на двосторонній вулиці.


 


– Я користуюсь нагодою і висловлюю Україні вдячність НАТО за ту активну участь, яку беруть українці у міжнародних місіях альянсу. Мені поталанило поспілкуватися з українськими вояками у Косові та в Афганістані. Мені відомо, що Київ має намір посилити співпрацю у миротворчому напрямку. Але оскільки наше співробітництво нагадує рух на двосторонній вулиці, то Північноатлантичний альянс у свою чергу готовий надати Україні посильну допомогу у сфері реформування її Збройних Сил та знищенні надлишкової і застарілої зброї – восени розпочався другий етап цього проекту.


 


На чому зосереджено План дій Україна – НАТО на поточний рік і які сфери співробітництва цікавлять обидві сторони у майбутньому?


 


– Перш за все, ми вирішили поглибити політичний діалог, у чому зацікавлені не тільки Київ чи Брюссель або Вашингтон: цього діалогу потребують усі держави-учасниці утворюваної новітньої системи колективної безпеки. З цим пов’язаний і другий напрямок нашого діалогу з Києвом: ми поглиблюємо практичну співпрацю – це і реформування Збройних сил України, і налагодження громадського контролю над діяльністю армії, що відповідає притаманним НАТО демократичним стандартам. По-третє, наші експерти готові допомогти українським колегам підготувати надійну систему безпеки на час футбольної першості Євро наступного літа. Попередньо український уряд висловив зацікавленість у цьому; ми визначимось із деталями найближчими тижнями.


 


- На Вашу думку, чи зацікавлена Україна стати учасником системи колективної безпеки, адже офіційний Київ проголосив позаблоковий статус України?


 


– Як Вам відомо, президент Росії запропонував усім охочим долучитись до створення системи європейської безпеки – але відповідна система базуватиметься на принципах, які впроваджуватиме Москва. Росіяни пропонують долучитись не лише країнам НАТО, а й усім державам Європи. Власне, альянс вважає, що будувати подібну систему колективної безпеки можна під егідою ОБСЄ, і до такої безпекової структури може долучитись і Україна, й усі охочі сторони. У свою чергу, НАТО теж не залишатиметься осторонь дискусій із Москвою щодо нової моделі євробезпеки. Україна теж повинна долучитись до цих дискусій.


 


Джеймз Аппатурай, серед іншого, також зазначив, що Україна стратегічно посідає важливе місце у системі нинішньої європейської безпеки, незалежно від свого статусу.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект